Росіяни викрали у Енергодарі заслуженого енергетика України
У тимчасово окупованому Енергодарі російські військові викрали заслуженого енергетика України Олександра Стельмаха.
Про це повідомляє місцевий телеграм-канал “Енергодар”.
Автори повідомлення не назвали точної дати викрадення, написавши, що це трапилось днями. Наразі місцеперебування Стельмаха невідоме, однак припускають, що він на непідконтрольній українському уряду території.
Крім того, російські військові влаштували погром у помешканні сина Стельмаха. Росіяни намагались встановити його причетність до ЗСУ.
З Енергодара вже не вперше надходять повідомлення про викрадення людей, яких катують струмом, б’ють, утримують в ув’язненні тижнями, а інколи навіть місяцями. Мер міста Дмитро Орлов розповідав, що росіяни подекуди ще й вимагають викуп у рідних.
Загалом на Запоріжжі російські військові систематично викрадають людей. У Запорізькій ОВА у червні повідомляли, що в полоні в області знаходяться 135 осіб.
Рідним, чиїх близьких викрали, радять повідомляти про це на гарячу лінію за телефоном 0 800 503 508 та заповнювати онлайн-форму. Це дозволить якнайшвидше включити їх до списків обміну.
Відомо, що кількість полонених росіянами цивільних українців сягає понад 1,5 тисячі.
Нагадаємо, коаліція “Україна. П’ята ранку”, до якої входить і Центр прав людини ZMINA, збирає та документує воєнні злочини та злочини проти людяності під час російського вторгнення для національних та міжнародних механізмів правосуддя.
Такими злочинами вважають:
- умисні вбивства та заподіяння тяжких страждань;
- катування і нелюдське поводження;
- зґвалтування;
- руйнування і привласнення майна, не спричинене військовою необхідністю;
- примус цивільних чи військовополонених служити в збройних силах РФ;
- використання населення як “живих щитів”;
- депортація до Росії чи на окуповані нею території;
- викрадення і незаконні арешти цивільних;
- взяття заручників;
- напади на військових, які припинили брати участь у воєнних діях;
- віроломне використання форми чи знаків протилежної армії, емблеми Червоного Хреста;
- використання забороненої зброї (наприклад, касетних боєприпасів);
- використання отруйних речовин;
- напади на релігійні й культурні установи;
- розграбування суспільної та особистої власності тощо.
Надсилайте інформацію і докази про такі злочини у вашому населеному пункті на електронну адресу warcrimeSOS.UA@gmail.com. Перед цим ознайомтеся з детальною пам’яткою, як робити це правильно.
Якщо у вас є дані про викрадення або страти активістів, волонтерів, журналістів, представників органів місцевого самоврядування, повідомте про них нам на адресу: tp@humanrights.org.ua.
Якщо ви бажаєте пройти навчання і долучитися до команди волонтерів коаліції “Україна. П’ята ранку”, які документують воєнні злочини, заповніть онлайн-форму.