Росіяни в Запорізькій області погрожують батькам, які не вчать дітей за програмою РФ: чоловікам – фронтом, жінкам – примусовими роботами
На тимчасово окупованих територіях Запорізької області батькам, які не хочуть, щоб їхні діти навчалися за російськими програмами в школах та садочках, погрожують.
Про це повідомили в Головному управлінні розвідки Міноборони.
Випадки погроз вже фіксували в Мелітополі, а тепер – у Пологівському районі Запорізької області. У закладах, до яких примушують батьків віддавати своїх дітей окупанти, працюють учителі, привезені з Росії, адже чимало місцевих освітян саботували накази окупантів. До прикладу, у Мелітополі вони написали заяви на звільнення після примусу починати навчання за російськими програмами.
Водночас розвідники кажуть, що окупанти погрожують не тільки відбирати дітей, але й карати батьків іншими способами. Так, чоловікам погрожують мобілізувати до армії так званої “ДНР”, а жінкам – відправити на комунальні роботи.
Поки про випадки відбирання дітей росіянами на окупованих територіях не відомо.
Нагадаємо, що, згідно з позицією Міносвіти, педагоги, які не мають змоги продовжувати роботу, зокрема через перебування під окупацією й брак технічних можливостей, зберігають за собою робоче місце та зарплату: їм зараховують простій та оплачують як мінімум 2/3 зарплати чи більше. Запевнення про збереження виплат зарплати за освітянами на окупованих територіях висловило, зокрема, керівництво Запорізької області.
Нагадаємо, що українські вчителі та викладачі мають законне право працювати дистанційно незалежно від місця перебування, однак організовувати дистанційку на окупованих територіях їм радять приховано.
Нагадаємо, коаліція “Україна. П’ята ранку”, до якої входить і Центр прав людини ZMINA, збирає та документує воєнні злочини та злочини проти людяності під час російського вторгнення для національних та міжнародних механізмів правосуддя.
Такими злочинами вважають:
- умисні вбивства та заподіяння тяжких страждань;
- катування і нелюдське поводження;
- зґвалтування;
- руйнування і привласнення майна, не спричинене військовою необхідністю;
- примус цивільних чи військовополонених служити в збройних силах РФ;
- використання населення як “живих щитів”;
- депортація до Росії чи на окуповані нею території;
- викрадення і незаконні арешти цивільних;
- взяття заручників;
- напади на військових, які припинили брати участь у воєнних діях;
- віроломне використання форми чи знаків протилежної армії, емблеми Червоного Хреста;
- використання забороненої зброї (наприклад, касетних боєприпасів);
- використання отруйних речовин;
- напади на релігійні й культурні установи;
- розграбування суспільної та особистої власності тощо.
Надсилайте інформацію і докази про такі злочини у вашому населеному пункті на електронну адресу warcrimeSOS.UA@gmail.com. Перед цим ознайомтеся з детальною пам’яткою, як робити це правильно.
Якщо у вас є дані про викрадення або страти активістів, волонтерів, журналістів, представників органів місцевого самоврядування, повідомте про них нам на адресу: tp@humanrights.org.ua.
Якщо ви бажаєте пройти навчання і долучитися до команди волонтерів коаліції “Україна. П’ята ранку”, які документують воєнні злочини, заповніть онлайн-форму.