Росіяни на Херсонщині вбили жінку з психічним розладом, її тіло не віддають родині
На початку березня в тимчасово окупованому селі Малокаховка Херсонської області російські військові вбили жінку, що мала психічний розлад. Односельці впевнені – росіяни це зробили, щоб не надавати їй необхідної медичної допомоги. Тіло загиблої забрали нібито на експертизу та не віддають сім’ї.
Про це розповів Центр журналістських розслідувань з посиланням на власні джерела.
9 березня жінка пішла на узбережжя Каховського водосховища, де розташовані позиції російських військових. Невдовзі звідти почулися постріли, розповідають мешканці Каховської громади, до якої належить село Малокаховка.
Родині вбитої повідомили, що та підірвалася на міні, проте віддавати тіло відмовилися – сказали, що повезуть до Нової Каховки на “медичну експертизу”.
Це, на думку місцевих, підтверджує, що росіяни вбили жінку навмисно:
“Якби вона дійсно підірвалася на міні, то чому тіло одразу не віддали рідним, а відвезли невідомо куди й не віддають?”
Односельці розповідають, що останнім часом жінка ходила до позицій російських військових не раз, проте раніше її повертали назад до села.
За словами місцевих мешканців, близько трьох тижнів тому в жінки почалося загострення розладу та вона стала поводитись агресивно. Люди звернулися по допомогу до гауляйтера села Романа Назарова. Вони наголошували, що жінці потрібна термінова медична допомога, але представник окупаційної влади проігнорував прохання.
Нагадаємо, минулого року в селі Малокаховка російські військові викрали колишнього депутата Херсонської облради та фермера Віктора Помазнюка. Його забрали з власного будинку та утримували в полоні два тижні.
Крім того, росіяни продовжують примусово вивозити мешканців тимчасово окупованої Херсонщини. Зокрема, це загрожує тим, хто відмовляється переоформлювати майнові документи відповідно до російського законодавства.
Коаліція “Україна. П’ята ранку”, до якої входить ZMINA, збирає та документує воєнні злочини та злочини проти людяності під час російського вторгнення для національних та міжнародних механізмів правосуддя.
Такими злочинами вважають:
- невибіркові обстріли цивільних об’єктів;
- умисні вбивства та заподіяння тяжких страждань;
- викрадення і незаконні арешти цивільних;
- катування і нелюдське поводження;
- зґвалтування;
- мародерство;
- примус українських громадян служити в збройних силах РФ;
- використання населення як “живих щитів”;
- депортацію до Росії чи на окуповані нею території;
- напади на військових, які припинили брати участь у воєнних діях;
- віроломне використання форми чи знаків протилежної армії, емблеми Червоного Хреста;
- використання забороненої зброї (наприклад, касетних боєприпасів);
- використання отруйних речовин;
- напади на релігійні й культурні установи тощо.
Надсилайте інформацію і докази про такі злочини у вашому населеному пункті на електронну адресу info@humanrights.org.ua. Перед цим ознайомтеся з детальною пам’яткою, як робити це правильно.
Раніше ZMINA оприлюднила перелік організацій, куди можна звернутися як по безкоштовні, так і по платні психологічні консультації.