Росія вийшла з договору про всеосяжну заборону ядерних випробувань

Дата: 02 Листопада 2023
A+ A- Підписатися

Президент Росії Володимир Путін підписав закон про відкликання ратифікації Договору про всеосяжну заборону ядерних випробувань.

Про це повідомляють російські офіційні інформагенції з посиланням на документ.

Фото: BBC News Україна

Генеральна асамблея ООН схвалила Договір про всеосяжну заборону ядерних випробувань у 1996 році. Росія підписала цей договір 24 вересня 1996 року та ратифікувала 27 травня 2000 року.

Однією з причин відкликання ратифікації договору росіянами деякі експерти називають те, що США та Китай не ратифікували цей документ. Українські дипломати кажуть, що рішення російського парламенту є частиною ланцюга подій, які відбуваються у РФ протягом останніх років.

18 жовтня Нижня палата російського парламенту схвалила закон про відкликання ратифікації Договору про всеосяжну заборону ядерних випробувань, що є черговим посиленням ядерного шантажу та провокацією з боку Росії.

Після початку повномасштабного російського вторгнення в Україну Стокгольмський міжнародний інститут дослідження проблем миру (SIPRI) оцінював ризик застосування ядерної зброї у світі як найвищий з часів Холодної війни. 

Нагадаємо, що торік Казахстан запропонував усім країнам світу відмовитися від ядерної зброї до 2045 року. Разом з Таджикистаном, Туркменістаном, Узбекистаном та Киргизстаном країна входить до першої в Центральній Азії зони, вільної від ядерної зброї. 

А у червні цього року американські сенатори — республіканець Ліндсі Грем і демократ Річард Блюментальпредставили резолюцію, яка пропонує визнати застосування ядерної зброї Росією проти України нападом на НАТО.

Резолюція “розглядає застосування будь-якої тактичної ядерної зброї Російською Федерацією, Республікою Білорусь або їхніми посередниками або знищення ядерного об’єкта, розсіювання радіоактивних забруднень на території НАТО, що завдає значної шкоди життю людей, як напад на НАТО, що потребує негайної відповіді, зокрема виконання статті 5 Північноатлантичного договору”.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter