Росія в ООН підтвердила, що вбила цивільних у селі Гроза на Харківщині

Дата: 10 Жовтня 2023
A+ A- Підписатися

Постійний представник Росії в ООН Василь Небензя підтвердив причетність російських військових до обстрілу 5 жовтня села Гроза на Харківщині, внаслідок чого, за останніми даними, загинуло щонайменше 53 цивільних. 

Відео виступу Небензі опублікували в мережі. 

Фото: Getty Images

Село Гроза розташоване за 35 кілометрів від кордону з РФ, і після 24 лютого 2022-го та тимчасової окупації росіянами там лишилося жити близько сотні людей. 

Росіяни вдарили ракетою “Іскандер” по приміщенню магазину-кафе, де в той момент проходив поминальний обід за військовим Андрієм Козирем, якого перепоховали в рідному населеному пункті. Він разом із сином Денисом на початку повномасштабного вторгнення став до лав ЗСУ. Денис загинув під час російської атаки по Грозі. 

Українські журналісти одразу після трагедії ідентифікували особи більшості загиблих, про що вийшло чимало матеріалів з переліками імен та фото.

Постійний представник Росії в ООН Небензя, коментуючи вбивство цивільних, збрехав, що в момент обстрілу в кафе відбувався “похорон одного високопоставленого українського націоналіста”. 

Могили на цвинтарі в селі Гроза. Фото: Reuters

“Зрозуміло, у ньому брала участь безліч його спільників-неонацистів. Невипадково на знімках, опублікованих у соцмережах одразу після удару, майже всі тіла належать чоловікам призовного віку”, – сказав він. 

Вбиті російськими військовими в Грозі люди. Фото: АР

Російський дипломат не вперше бреше в ООН, виправдовуючи російські злочини. Так, він говорив, що тіл цивільних у Бучі, які побачив світ після звільнення від окупації Київщини, не було під час перебування там російських військових. 

Українські посадовці, коментуючи поведінку російських дипломатів, нагадують їм про долю нацистських дипломатів, зокрема про міністра закордонних справ Німеччини у 1938–1945 роках Йоахіма фон Ріббентропа, якого стратили за підсумками Нюрнберзького процесу. 

Нагадаємо, що свідчення в селі Гроза збирають експерти ООН. 

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter