Російський телеканал RTVI виграв апеляційний суд щодо заборони мовлення в Україні

Дата: 21 Листопада 2021
A+ A- Підписатися

Шостий Апеляційний суд Києва скасував рішення Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення про вилучення російського телеканалу RTVI зі списку тих, які можна транслювати українським провайдерам через порушення українського законодавства. Там показували людей із “чорного списку” та “російський Крим”.

Про це йдеться у постанові суду.

Фото: RTVI

Національна рада з питань телебачення 6 березня 2020 року визнала, що зміст програми RTVI не відповідає вимогам Європейської конвенції про транскордонне телебачення і законодавства України. Тому її вилучили із переліку дозволених для показу на території України.

Фактично програми RTVI заборонили показувати ще у 2018 році. Тоді Нацрада видала тимчасову заборону на пів року, потім її продовжили до 7 березня 2020 року.

Сам телеканал вже оголосив, що йому дозволили мовити в Україні, а глядачам “знову буде доступний весь спектр передач”.

Водночас голова Нацради Ольга Герасим’юк повідомила українському “Інтерфаксу”, що на рішення суду готується апеляція. Оскільки це перша судова інстанція, то рішення Нацради ще в силі.

Також готуємо нормативний документ, який врегулює право Нацради ухвалювати адаптаційні рішення, і сподіваємося, що Мін’юст це юстує“, – зазначила вона.

На думку Герасим’юк, російські медіа як активні учасники пропагандистської війни з боку країни агресора шукають всі можливі шляхи проникнення в інформаційний простір України. Вони користуються тим, що Конвенція про транскордонне телебачення застаріла, при цьому самі є активними прихильниками блокування перегляду Конвенції.

Відповідно, реєструючись в Європі, російські медіа заходять в наше інфополе. Вважаємо, що регулятор країни, в якій вже вісім років йде війна, повинен мати право відмовляти таким мовникам“, – наголосила Герасим’юк.

Нагадаємо, що 1 квітня 2021 року в Латвії на виконання рішення національного регулятора – Нацради з електронних ЗМІ (NEPLP) почали блокування доступу до сайту іншого російського телеканалу “Russia Today на русском”.

А ще в лютому 2021 року NEPLP вирішила вилучити 16 російських телеканалів зі списку тих, що ретранслюються на території країни, адже їхній представник у країні невідомий.

Заборона на мовлення російських каналів із сітки Russia Today з липня 2020 року діє також на території Литви.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter