Литва та Латвія заборонили мовлення пропагандистського каналу Russia Today

Дата: 09 Липня 2020
A+ A- Підписатися

Литовська та латвійська влади заборонили на території своїх країн мовлення російських каналів із сітки Russia Today.

Про це повідомляє російське видання “ТАСС”.

Литовська комісія з радіо і телебачення заборонила мовлення каналу RT, його версії в HD, а також RT Spanish, RT Documentary і RT Documentary HD з 9 липня, адже їх, за даними регулятора, контролює генеральний директор МІА “Росія сьогодні” Дмитро Кисельов, який перебуває під санкціями ЄС. Незадовго до цього мовлення Russia Today заборонили й у сусідній Латвії. Причиною блокування також став зв’язок медіа з Кисельовим. 

Водночас сам Кисельов уже заявив, що не має стосунку до каналів, а головний редактор RT Маргарита Симоньян назвала блокування “фантасмагоричною тупістю” та наголосила, що саме вона очолює медіа. Відомо, що ідею блокування Russia Today активно обговорюють і в Естонії.

Нагадаємо, що минулого року Комісія телерадіомовлення Литви вирішила заблокувати на території країни сайт російської інформаційної агенції Sputnik, що відома своїми пропагандистськими матеріалами. Країна стала не першою, яка заблокувала сайт агенції, адже у 2016-му Sputnik перестав працювати в Туреччині. 

Також відомо, що минулого року суд у Люксембурзі вирішив, що влада країн ЄС може переводити виключно на платне мовлення канали, які пропагують ненависть. У такий спосіб суд підтримав рішення Литовської комісії з радіо і телебачення, яка в травні 2016 року зобов’язала ретрансляторів на один рік перевести російськомовний телеканал NTV Mir Lithuania в пакет програм, доступних лише після внесення додаткової плати. Телеканал, як тоді зазначали литовські регулятори, пропагує ненависть, ворожнечу та дезінформує користувачів у своєму ефірі. 

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter