Литва вирішила заблокувати сайт російського інформагентства Sputnik

Дата: 11 Липня 2019
A+ A- Підписатися

Комісія телерадіомовлення Литви вирішила заблокувати на території країни сайт російської інформаційної агенції Sputnik, що відома своїми пропагандистськими матеріалами. 

Про це повідомляє пресслужба регулятора. 

Причина блокування – порушення авторських прав. Виявилось, що на сайті литовського відділення агентства без відома авторів розмістили матеріали місцевого видання LRT. Після виявлення цього факту регулятор звернувся до власника сайту та попросив видалити матеріали, але там це прохання проігнорували. 

Рішення комісії набуде чинності, якщо його затвердить Вільнюський окружний адміністративний суд. Наразі сайт медіа працює без перешкод. Відомо, що литовські політики неодноразово закликали заблокувати роботу російського медіа, адже воно у своїх матеріалах спотворювало реальність. 

Литва стала не першою країною, яка заблокує сайт пропагандистського російського медіа. У 2016-му Sputnik перестав працювати в Туреччині. 

На початку липня суд у Люксембурзі вирішив, що влада країн ЄС може переводити виключно на платне мовлення канали, які пропагують ненависть. У такий спосіб суд підтримав рішення Литовської комісії з радіо і телебачення, яка в травні 2016 року зобов’язала ретрансляторів на один рік перевести російськомовний телеканал NTV Mir Lithuania в пакет програм, доступних лише після внесення додаткової плати. Телеканал, як тоді зазначали литовські регулятори, пропагує ненависть, ворожнечу та дезінформує користувачів у своєму ефірі. 

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter