Російський суд відмовився звільнити громадянського журналіста Амета Сулейманова попри його стан здоров’я

Дата: 31 Березня 2024
A+ A- Підписатися

У Росії Фрунзенський райсуд міста Владимир відмовив у звільненні з в’язниці громадянського журналіста, кримського татарина Амета Сулейманова попри те, що в його медичних документах є відомості про хвороби, з якими людина не має бути ув’язнена.

Про це “Кримській солідарності” повідомила його адвокатка Ліля Гемеджи.

Під час судового процесу захист Сулейманова клопотав про проведення медичного огляду та отримання медичного висновку. Політв’язень проходив його у філії “Туберкульозної лікарні №1”, яка підпорядковується Федеральній службі виконання покарань Росії, та в іншій лікарні, назву якої чоловіку не повідомили.

Як розповіла Гемеджи, з висновку, який отримав Амет, випливає, що за рік його стан значно погіршився, змінилися ступені його захворювань. Два з них входять до переліку тих, що передбачають звільнення від покарання.

Сторона захисту клопотала про виклик та допит осіб, які підписали цей медичний висновок, однак у цьому було відмовлено.

Представниця медико-санітарної частини заявила в суді, що ступінь захворювання Сулейманова “недостатньо тяжкий” і не змогла пояснити, в які терміни чоловіку буде зроблено операцію на серці.

Водночас вона підтвердила, що у Владимирі таких високотехнологічних операцій, які необхідні Сулейманову, не проводять.

Суд залишив поза увагою звернення сторони захисту щодо надання результатів всіх аналізів, які проводили Сулейманову, а також щодо встановлення групи інвалідності.

Після цього Ліля Гемеджи заявила, що планує залучити незалежних медичних експертів й отримати свій висновок на основі наявних медичних документів.

“Сподіваємося, що апеляційна інстанція нас почує”, – сказала вона.

За словами захисниці, Сулейманов зараз не отримує необхідного лікування, приймає лише ліки, що збивають артеріальний тиск.

Нагадаємо, що окупанти призначили Амета Сулейманова фігурантом третьої бахчисарайської справи “Хізб ут-Тахрір” після захоплення Криму.

У 2020 році російський суд ухвалив призначити чоловіку запобіжний захід у вигляді домашнього арешту – це єдиний випадок у практиці кримінальних справ “Хізб ут-Тахрір” у Росії. Амет страждає на артеріальну та мітральну недостатності серця. Йому рекомендували зробити операцію із заміни серцевого клапана.

Під час судового розгляду справи Сулейманова спочатку вивозили до Південного окружного військового суду в Ростові-на-Дону на слухання, але пізніше дозволили виступати через відеозв’язок. Проте навіть у таких умовах підсудний важко переносив судові засідання, і їх доводилося переривати, щоб він міг відвідати лікаря.

5 квітня 2023 року вирок кримському татарину набув чинності – 12 років колонії суворого режиму. Російські силовики забрали Амета з дому для відбування покарання. Рідні переконані, що перебування чоловіка за ґратами може стати для нього смертельним.

У СІЗО здоров’я політв’язня продовжувало погіршуватися. Серцева недуга Сулейманова входить до урядового переліку захворювань, наявність яких перешкоджає утриманню під вартою, проте це не аргумент для окупантів.

Більше про справу Амета Сулейманова читайте в матеріалі ZMINA

“Не вміє і не хоче казати неправду”: близькі журналіста й політв’язня Амета Сулейманова розповіли, як в’язниця вбиває його здоров’я

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter