Російський науковець зробив альтернативну лінгвістичну експертизу у справі Семени

Дата: 24 Січня 2017
A+ A- Підписатися

Захист кримського журналіста Миколи Семени оскаржить лінгвістичну експертизу, представлену російською Федеральною службою безпеки у звинувачувальному акті.

Про це адвокат журналіста Еміль Курбедінов повідомив “Крим.Реалії”.

“Ця експертиза абсолютно необ’єктивна й не відповідає дійсності. Згідно з нею, Микола Семена представлений як ненависник, який зазіхає на територіальну цілісність Росії. І очевидно, що в очах суду він буде представлений саме як такий ненависник”, – заявив він.

“Ми однозначно будемо оскаржувати цю експертизу”, – сказав адвокат.

Захист журналіста також представить у суді альтернативну лінгвістичну експертизу, яку провів доктор політичних наук, професор Кубанського державного університету Михайло Сава.

“У нас є альтернативна експертиза, підготовлена на наше замовлення авторитетним науковим діячем Росії. Вона абсолютно не схожа на ту, яка представлена ФСБ, і відображає об’єктивну реальність того, що прагнув сказати Миколи Семена у своїй публікації. Ця експертиза буде представлена нами в суді”, – сказав Курбединов.

В експертизі Михайла Сави містяться висновки про те, що міжнародне право не підтверджує російські кордони в тих межах, які зараз заявляє російська влада – тобто, включно з Кримом. Тому немає жодних кордонів, до порушення яких можна закликати, робить висновок експерт.

Нагадаємо, навесні в Криму пройшли масові обшуки, в тому числі, у незалежних журналістів, яких підозрювали у співпраці з Крим.Реалії. Відносно автора Радіо Свобода Миколи Семени порушили кримінальну справу за підозрою в закликах до порушення територіальної цілісності Російської Федерації. Російське слідство заборонило йому залишати півострів.

23 серпня захист Миколи Семени закликав ФСБ випустити його з Криму на лікування. 

До цього відпустити Миколу Семену на лікування до Києва у російської влади вимагали Міжнародна і Європейська Федерація журналістів, а також офіс Представника ОБСЄ з питань свободи слова.

Кримське управління ФСБ Росії відмовило в задоволенні клопотання захисту кримського журналіста Миколи Семени про виїзд його на лікування до Києва. 

28 листопада Семена через заборону на виїзд з півострова не зміг власноруч отримати у Брюсселі європейську премію у сфері свободи слова ім. Павла Шеремета.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: