Російські окупанти втягують українських дітей у збройний конфлікт – Венедіктова

Дата: 22 Квітня 2022
A+ A- Підписатися

Офіс генпрокурора зафіксував вісім випадків втягування Росією українських дітей у війну проти нашої держави. Росіяни змушують неповнолітніх українців збирати чи передавати інформацію для окупантів тощо.

Про це у фейсбуку повідомила генпрокурорка Ірина Венедіктова.

Фото: ВостокSOS

У ювенальних прокурорів два фокуси – діти-жертви і діти в конфлікті із законом. Росія труїть їхні душі та змушує брати опосередковану участь у зборі чи передачі військової інформації окупантам, транспортуванні зброї тощо. І це є прямим порушенням вимог ст. 38 Конвенції ООН про права дитини. Наразі ми зафіксували участь 8 дітей у таких діях“, – йдеться у повідомленні.

На Харківщині 12-річний підліток за допомогою мережі Інтернет та телеграм-каналів надсилав інформацію щодо розташування техніки, блокпостів та військових ЗСУ з наміром отримати за це грошову винагороду. Аналогічний факт був і в Луганській області, зазначає генпрокурорка.

У Чернігівській області під час окупації одного з сіл неповнолітній місцевий мешканець отримав від представників збройних сил РФ завдання проводити розвідку позицій ЗСУ. А щоб продемонструвати прихильність та підтримку окупантам, пов’язав на руці та нозі червоні пов’язки та робив разом з ними обхід території села.

При цьому 16-річний хлопець “наводив” ворогів на помешкання, власники яких мають стосунок до правоохоронних органів чи військових підрозділів України та володіють зброєю. Також він показував їм, де можна розжитися харчами, тютюном та алкоголем. Наразі підліток затриманий і з ним працюють органи досудового розслідування України.

На Харківщині місцевий 17-річний мешканець поширював через YouTube-канал хвалебні матеріали на підтримку дій агресора в Україні.

А в одній із західних областей України троє школярів заради розваги телефонували випадково вибраним абонентам з пропозицією встановлення так званих “міток”. За оперативного реагування спецслужб учні були негайно викриті.

Венедіктова нагадує: за українським законом відповідальність за такі вчинки дітей несуть батьки. І їхнє завдання пильнувати та оберігати їх від будь-якої співпраці з російськими окупантами. 

Нагадаємо, станом на 21 квітня, в Офісі генпрокурора повідомили про те, що понад 584 дитини постраждали в Україні внаслідок повномасштабної збройної агресії РФ. За даними ювенальних прокурорів, 208 дітей загинули та 376 отримали поранення різного ступеня тяжкості.

Як відомо, коаліція “Україна. П’ята ранку” збирає та документує воєнні злочини та злочини проти людяності під час російського вторгнення для національних та міжнародних механізмів правосуддя.

Зокрема, це умисні вбивства населення, катування і нелюдське поводження, умисне заподіяння тяжких страждань чи серйозного каліцтва, зґвалтування, руйнування і привласнення майна, не спричинене військовою необхідністю, примус цивільних осіб чи військовополонених служити в збройних силах РФ, використання населення як “живих щитів”, депортація українців до Росії чи на окуповані нею території Донбасу і Криму, викрадення і незаконні арешти цивільних осіб, взяття заручників, вчинення нападу на військових, які припинили брати участь у воєнних діях, віроломне використання форми чи знаків протилежної армії, емблеми Червоного Хреста, використання забороненої зброї (наприклад, касетних боєприпасів), використання отруйних речовин, напади на релігійні й культурні установи, розграбування суспільної й особистої власності тощо.
 
Правозахисники просять надсилати інформацію і докази про вказані злочини у вашому населеному пункті на електронну адресу warcrimeSOS.UA@gmail.com. Ознайомтеся з детальною пам’яткою, як фіксувати докази воєнних злочинів і злочинів проти людяності.
 
Якщо у вас є дані про викрадення або страти активістів, волонтерів, журналістів, представників органів місцевого самоврядування, повідомте нас на адресу tp@humanrights.org.ua.
 
Якщо ви бажаєте пройти навчання і долучитися до команди волонтерів Коаліції “Україна. П’ята ранку”, які документують воєнні злочини, просимо заповнити онлайн-форму.
Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter