“Російське кривосуддя”: у Криму активіста засудили на два роки умовно за коментар у Facebook

Дата: 01 Березня 2018
A+ A- Підписатися

У Феодосії кримськотатарського активіста Сулеймана Кадирова 1 березня засудили на два роки умовно із забороною публічної діяльності за коментар в соцмережі про український Крим.

Про це повідомляє “Крим.Реаліі”.

Зазначається, що після оголошення вироку Кадиров назвав вирок “російським кривосуддям”. “Це був очікуваний вирок. Це Росія, і її російське правосуддя завжди було і буде залежним від спецслужб. Це доказ того, як вони зі страху все підряд штампують, шаблонно шиють кримінальні справи. Це стосується не тільки мене, а й усіх політв’язнів”, – сказав він.

Він зазначив, що планує скаржитись у Європейський суд з прав людини.

Раніше повідомлялося, що російський прокурор вимагав три роки умовно й заборону займатися публічною діяльністю Сулейману Кадирову, обвинуваченому в публічних закликах “до порушення територіальної цілісності РФ”.

5 жовтня 2016 року російські силовики обшукали будинок кримськотатарського активіста Сулеймана Кадирова. Пізніше Кадирова звинуватили в закликах до невизнання кордонів Росії і підтримки громадського об’єднання “Аскер”.

Підставою для цього послужила публікація відео в соціальних мережах з його підписом: “Я, Сулейман Кадиров, згоден: Крим – це Україна. Завжди таким був і буде. Дякую автору за відео. Підтримую”.

Кримінальну справу стосовно Кадирова порушили 11 жовтня 2016 року. У квітні 2017 року російська служба з фінансового моніторингу внесла Кадирова до переліку екстремістів і терористів. Сам Кадиров стверджує, що кримінальна справа – це провокація спецслужб у відповідь на його активну громадянську позицію і правозахисну діяльність.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter