Російська армія цілеспрямовано нищить інфраструктуру Донеччини: вже зруйновано більше 300 освітніх закладів
Російська армія цілеспрямовано нищить інфраструктуру Донеччини: Маріуполь та Волноваху ворог фактично зрівняв із землею.
Про масштаби руйнувань розповів голова Донецької обласної військово-цивільної адміністрації Павло Кириленко.
За його словами, поки що неможливо встановити повні обсяги руйнувань у Маріуполі та Волновасі, які ворог фактично зрівняв із землею. Порахувати пошкоджені росіянами освітні заклади у Маріуполі вдалося лише частково, написав він.
Станом на 20 березня, за даними Кириленка, зафіксували такі руйнування інфраструктури Донеччини:
- 10 медичних закладів;
- 43 заклади культури, зокрема 5 музеїв;
- 14 об’єктів культурної спадщини, у тому числі чотири пам’ятки Другої світової війни;
- 3 будівлі санітарно-оздоровчого комплексу “Перлина Донеччини”;
- 321 освітній заклад (139 шкіл, 148 дитсадків, 10 закладів професійно-технічної освіти, 9 закладів фахової передвищої освіти, 4 заклади вищої освіти, 11 закладів позашкільної освіти);
- 1108 будинків (464 багатоповерхових, 644 приватних);
- 21 міст;
- 18 залізничних об’єктів;
- 30 газопроводів (2 магістральні);
- 15 об’єктів тепло- та водопостачання (знеструмлено 3 насосні станції і 2 фільтрувальні станції);
- 34 об’єкти електропостачання.
“Все знищене – відновимо. А ворог нехай вже зараз відкладає на репарації”, – написав Кириленко.
20 березня стало відомо, що російські окупанти обстріляли Маріуполь з чотирьох кораблів. Ворог продовжує цинічно руйнувати місто використовуючи весь доступний йому арсенал
Напередодні, 19 березня на маріупольську школу мистецтв російські окупанти скинули бомби. У підвалі зруйнованого приміщення ховалися мирні мешканці, наразі ці люди перебувають під завалами.
Нагадаємо, що правоохоронці вже зафіксували понад 1800 воєнних злочинів та злочинів агресії в Україні, а кількість підозрюваних у їх скоєнні перевалила за 70 осіб. Серед них російські міністри, депутати, військові командувачі, посадовці, керівники правоохоронних відомств РФ й пропагандисти.
Також в Україні запрацювала коаліція з документування воєнних злочинів “Україна. П’ята ранку / Ukraine 5 AM Coalition”, до складу якої ввійшли 16 українських правозахисних організацій, зокрема й Центр прав людини ZMINA.
Про типи воєнних злочинів, які вже зафіксували правозахисники та урядові організації, ви можете прочитати за покликанням, а також за тегами міжнародні злочини та #PutinWarCrimes.