Росія намагається виправдати в ЄСПЛ травми Сенцова, які він дістав під час затримання

Дата: 26 Квітня 2019
A+ A- Підписатися

Міністерство юстиції Росії стверджує в ЄСПЛ, що режисера Олега Сенцова, якого незаконно засудили до 20 років колонії та тримають у РФ, не катували під час затримання у 2014 році. 

Про це повідомляє російське видання Meduza.

Захист Сенцова стверджував, що російська влада під час затримання у 2014 році порушила статтю 3 (“Заборона тортур”) і статтю 5 (“Право на свободу і безпеку”) Конвенції про захист прав людини і основних свобод. На ці звинувачення представники російського Мін’юсту відповіли, що Сенцов не зазнавав жорстокого поводження, а зафіксовані у нього гематоми мають “альтернативне походження”.

“Під час арешту й обшуку він нетривалий час був притиснутий обличчям до стіни”,цитують документ, який надіслали до ЄСПЛ російські силовики, журналісти видання “Ведомости”. 

Російські силовики, як вони розповіли суддям, провели ретельне розслідування заяви Сенцова про жорстоке поводження і не знайшли причин для порушення кримінальної справи. Також Мін’юст відповів ЄСПЛ, що справу режисера розглядав “суд, створений на підставі закону”, а вирок не був заснований на свідченнях, отриманих під тиском.

Як відомо, Олег Сенцов активно протестував проти окупації Криму, а в березні 2014 року його затримали російські силовики та звинуватили в тому, що він нібито хотів підірвати пам’ятник Леніну в Сімферополі та підпалити офіс колишньої Партії регіонів. На суді він заявив про тортури і політичне переслідування. Підконтрольний Кремлю суд дав українцю 20 років в’язниці. 

У травні 2018 року Сенцов оголосив голодування, вимагаючи звільнення всіх українських політв’язнів. Він протестував 140 днів, але припинив голодування, коли йому погрожували почати примусове годування. 

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: