РНБО ухвалила звернення про залучення миротворців

Дата: 19 Лютого 2015
A+ A- Підписатися

Після засідання РНБО секретар Олександр Турчинов повідомив про створення воєнного кабінету, ухвалення змін до закону про воєнний стан та звернення до ООН і Євросоюзу щодо залучення миротворців.

Як повідомляє “Українська правда“, за словами Турчинова, до складу воєнного кабінету увійшло керівництво силових блоків органів влади і найвище керівництво країни.

Також Рада національної безпеки і оборони схвалила звернення до ООН і Євросоюзу щодо розгортання на території України місій із підтримання миру та безпеки, пише Інтерфакс-Україна“.

Було розглянуто питання та ухвалено рішення звернутися до ООН та ЄС щодо розгортання на території України операцій з підтримання миру та безпеки“, – сказав Олександр Турчинов.

Постійний представник Росії при ООН Віталій Чуркін, як повідомляють “РИА Новости“, заявив, що таке рішення ставить під сумнів наміри української сторони виконувати мінські домовленості.

Окрім того, РНБО схвалила зміни до закону про правовий режим воєнного стану. Таке рішення, як зазначив Турчинов, було ухвалене, “враховуючи ту небезпеку, яка сьогодні існує в державі, і постійне порушення російськими терористичними угрупованнями тих мирних домовленостей, які були досягнуті“.

Рада безпеки і оборони розглянула заходи щодо перегрупування підрозділів української армії, враховуючи нову лінію зіткнення, та відпрацювала рішення щодо антитерористичної діяльності, оскільки у РНБО вважають, що можна очікувати провокацій не лише у вигляді недотримання режиму припинення вогню, але й посилення терористичної загрози.

Кабінет міністрів і СБУ повинні напрацювати нові положення про єдину державну систему запобігання, реагування, припинення терористичних актів і мінімізації їхніх наслідків, зазначив Турчинов. Ця система передбачає три рівня загрози: синій – підвищений, помаранчевий – високий, червоний – критичний.

Нагадаємо, члени Ради безпеки ООН ввечері 16 лютого одноголосно ухвалили резолюцію, у якій висловлюється підтримка мінським домовленостям для врегулювання конфлікту на сході України.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: