РФ приховує місцеперебування бранця Кремля Олексія Кисельова

Дата: 08 Жовтня 2023
A+ A- Підписатися

Росія приховує інформацію про місцеперебування українського політвʼязня Олексія Кисельова, якого незаконно видворили з території тимчасово окупованого Криму. Росія називає цей воєнний злочин “етапуванням”. 

Про це заявив Уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець.

Олексій Кисельов

Він нагадав, що російські окупанти вивезли колишнього капітана ВМС України Олексія Кисельова, незаконно засудженого до восьми з половиною років ув’язнення, із СІЗО-2 Сімферополя на територію РФ.

“За даними родичів, це сталося ще 18 вересня. Останнє місцеперебування, про яке було відомо, це Краснодар. Де зараз Олексій і куди саме його етапують, не повідомляють. Хоча таку інформацію співробітники СІЗО зобов’язані були надати родичам політв’язня впродовж десяти днів, але вони цього не зробили”, – зазначив Омбудсман.

Уповноважений закликав світову спільноту, міжнародні правозахисні організації застосувати всі наявні важелі впливу на Росію і відреагувати на ганебні факти порушення прав громадян України та вимагати звільнення всіх незаконно утримуваних українських громадян

Нагадаємо, 22 липня росіяни викрали в Генічеську на Херсонщині волонтера й екскомандира корабля “Славутич” ВМСУ Олексія Кисельова.

Відомо, що його катували струмом та били протягом п’яти днів у професійно-технічному училищі №17 Генічеська, де базувався підрозділ Росгвардії.

Через п’ять діб його перевезли до Сімферополя в будівлю “кримського управління ФСБ”, де продовжили знущання та тортури.

Тільки після цього “слідчий ФСБ” провів офіційне затримання та відкрив кримінальну справу.

29 липня незаконний “Київський райсуд” Сімферополя заарештував його на два місяці.

Під час судового слідства Кисельов заявляв про те, що до нього застосовувалися тортури, один зі свідків повідомив, що не може стверджувати, чи був Кисельов членом незаконного формування, а інший свідок звинувачення визнав, що підписав складені співробітником слідчих органів свідчення, не читаючи їх.

Нагадаємо, офіційною причиною переслідування обвинувачених у Криму за ч. 2 ст. 208 КК РФ (“Участь у незаконному збройному формуванні, яке діє в цілях, що суперечать інтересам Російської Федерації”) є те, що вони не з’явилися добровільно до силових структур РФ і не заявили про свою участь у “кримськотатарському добровольчому батальйоні ім. Номана Челебіджіхана”. Оголошеним слідством доказом діяльності батальйону проти інтересів РФ є інформація зі ЗМІ, що метою створення батальйону була деокупація Криму.

1 червня 2022 року Верховний Суд РФ визнав “терористичним” і заборонив на території РФ “кримськотатарський добровольчий батальйон ім. Номана Челебіджіхана”.

21 липня 2022 року ФСБ Росії додала “кримськотатарський добровольчий батальйон ім. Номана Челебіджіхана” до списку терористичних організацій.

Затримані в цих справах повідомляють про застосування тортур з метою домогтися від них неправдивих свідчень проти себе.

Як відомо, правозахисна спільнота в Україні переконана, що деокупація Криму припинить систематичні грубі порушення прав людини на півострові з боку Російської Федерації. Для цього вони закликають країни підтримати Україну своєчасним постачанням зброї та військовим обладнанням у достатній кількості.

Раніше заступник голови МЗС України Андрій Мельник заявив, що Україна повинна негайно отримати в 10 разів більшу військову допомогу, ніж вона отримала від союзників дотепер, щоб завершити війну цього року.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter