“Репортери без кордонів” звернулися до МКС через депортацію Росією українських медійників

Дата: 24 Лютого 2025
A+ A- Підписатися

Міжнародна організація “Репортери без кордонів” (RSF) звернулася до Міжнародного кримінального суду (МКС) та Офісу генерального прокурора України передавши матеріали, що стосуються арештів та депортацій українських журналістів Росією.

Про це йдеться на сайті RSF.

Фото: Flickr

Так, у зверненні йдеться, що російські окупаційні сили цілеспрямовано переслідують незалежних українських журналістів, затримують їх і вивозять за межі України, зокрема на територію Росії. Наразі під вартою перебувають 18 журналістів, а ще один вважається зниклим безвісти. Тримання під вартою в Росії створює для них смертельну небезпеку.

Організація наголосила, що за три роки повномасштабної війни РФ проти України вона подала вже дев’яте звернення щодо дій Росії до МКС та української прокуратури, прагнучи домогтися справедливості й покарати винних у цих воєнних злочинах.

За словами директора RSF з адвокації та допомоги Антуана Бернара, попередні скарги організації сприяли відкриттю 14 розслідувань українською Генпрокуратурою щодо злочинів проти журналістів. Він закликав продовжувати ці важливі зусилля.

Раніше, 20 лютого, у центрі Парижа відбулась акція протесту, мета якої – привернути увагу до незаконного утримання 19 українських журналістів Росією. Захід організували через те, що багато з них досі залишаються у вʼязницях, а одну з журналісток, Вікторію Рощину, оголосили померлою в ув’язненні, утім її тіло досі не повернули родині.

Учасники акції виставили 20 трун: одну закриту – для Рощиної, про смерть якої Росія повідомила в листі її родині. Ще 19 відкритих трун – для інших українських журналістів, яких утримують у російських вʼязницях.

RSF також наголосили, що більшість із 19 затриманих журналістів арештували на окупованих територіях України після 2014 та 2022 року за відмову співпрацювати з РФ. Девʼятьох з них уже засудили до 20 років позбавлення волі на підставі неправдивих звинувачень у “тероризмі” чи “шпигунстві”. Хоча Росія відмовляється повідомляти інформацію про деяких з них, RSF вдалося встановили їхнє місце перебування завдяки розслідуванням.

Нагадаємо, що, за даними організації “Репортери без кордонів”, за три роки повномасштабної війни Росії проти України майже 150 журналістів постраждали під час виконання професійних обовʼязків. Ідеться про вбивства, поранення, взяття в заручники, затримання тощо.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter