“Рекорд, якого не мало бути”: вперше в історії спостережень кількість біженців у світі перевищила 100 мільйонів

Дата: 23 Травня 2022
A+ A- Підписатися

Кількість людей, вимушених залишити свої домівки внаслідок конфліктів, насильства, порушень прав людини та переслідувань, вперше за історію спостережень перевищила рубіж у 100 мільйонів осіб.

Про це повідомили в Управлінні Верховного комісара ООН у справах біженців.

Фото: Markus Schreiber / AP

До кінця минулого року кількість біженців у світі збільшилася до 90 мільйонів осіб. Через нові хвилі насильства та тривалі конфлікти люди їхали з Ефіопії, Буркіна-Фасо, М’янми, Нігерії, Афганістану й Демократичної Республіки Конго.

Після початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну кількість біженців у світі збільшилася на щонайменше 6,4 мільйона, як свідчать останні дані УВКБ. Окрім цього ще 8 мільйонів українців були змушені переміститись усередині України. 

“Сто мільйонів – число, яке є рівною мірою протверезним і спричиняє занепокоєння. Це рекорд, якого не мало бути. Він має стати тривожним сигналом для вирішення та запобігання руйнівним конфліктам, припинення переслідувань та усунення основних причин, які змушують невинних людей кидати свої домівки”, – заявив Верховний комісар ООН у справах біженців Філіппо Гранді.

Водночас, за словами Гранді, міжнародна реакція на людей, які тікають від війни в Україні, була переважно позитивною: “Співчуття досі існує, і нам потрібна подібна мобілізація для всіх криз у всьому світі. Але зрештою гуманітарна допомога – це паліатив, а не лікування. Щоб переломити тенденцію, єдиною відповіддю є мир і стабільність”.

Відомо, що найбільше українців виїхали до Польщі, а саме 3,4 мільйона. 

В Управлінні Верховного комісара ООН у справах біженців кажуть, що нинішня кількість біженців у світі вже перевищує 1% населення Землі. Центру моніторингу внутрішнього переміщення, який проводив підрахунки, вніс до цієї цифри дані щодо людей, які залишили свої країни, просять політичного притулку за кордоном, а також щодо 53,2 мільйона, які стали внутрішніми переміщеними особами через конфлікти у своїх країнах.

Фотографія обкладинки: Martin Divisek / EPA

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: