Разумков прогнозує, що Зеленський ветує закон про олігархів

Дата: 29 Вересня 2021
A+ A- Підписатися

Спікер Верховної Ради Дмитро Разумков вважає, що не слід переголосовувати так званий закон про олігархів, адже документ може ветувати президент Володимир Зеленський. 

Про це він повідомив в ефірі телеканалу “Наш”.

Фото: Верховна Рада України

У другому читанні так званий закон про олігархів підтримали 279 депутатів. Зробили вони це без висновків Венеційської комісії, які очікують отримати лише в грудні, та попри критику фахівців і Омбудсмана. Окрім цього, парламентарі ухвалили низку правок до документа, що суперечать одна одній та створюють правову колізію. 

“Його не треба переголосовувати. Оскільки є процедура, але вона працює, якщо закон голосувався за регламентом згідно з Конституцією. Я, як голова парламенту, вважаю, що було порушення регламенту. Тому запускати 131-шу статтю (регламенту ВР. – Ред.), переголосовувати якісь правки – це буде неправильно”, – вважає Разумков. 

Спікер Верховної Ради переконаний, що виправити ситуацію може президент, ветувавши закон, або ж зміни до нього можна внести вже після підписання. У вівторок, 5 жовтня, парламент планує розглянути проєкти постанов, які блокують підписання закону.

“Я думаю, що їх не підтримає Верховна Рада. Сподіваюся, до цього часу комітет видасть коректний текст, за який саме і голосував парламент, без будь-яких маніпуляцій. Якщо це відбудеться, того ж дня я підпишу закон і відправлю на підпис президенту. Як тільки він повернеться або з вето, або з підписом президента, ми обов’язково оприлюднимо його в “Голосі України”, – сказав Разумков. 

Фото: Верховна Рада України

Це не перший випадок, коли парламентарі ухвалюють закони з правками, що створюють колізію, через що потім ці документи ветує президент. Влітку Верховна Рада остаточно підтримала перезапуск Вищої кваліфікаційної комісії суддів, але під час голосування також ухвалили суперечливу правку авторства депутата від “Батьківщини” Сергія Власенка.

Тоді Разумков прогнозував, що Зеленський ветує закон, що і сталося невдовзі.

Виправити ситуацію, як переконували фахівці, можна було простіше, адже, згідно з пунктом 1 та 2 статті 131 Закону “Про регламент ВРУ”, у разі виявлення в поданому на підпис тексті закону редакційних неточностей або явних неузгодженостей між його положеннями голова Верховної Ради може внести на її розгляд пропозиції щодо їхнього усунення.

Цю пропозицію мають розглянути без попереднього долучення її до порядку денного пленарного засідання в день внесення за умови попереднього отримання нардепами документів, необхідних для розгляду та ухвалення рішення. 

Щоб не припускатися подібних помилок у майбутньому, парламентарям радили запрошувати до своєї роботи представників громадських організацій та дослухатися до зауважень експертів. 

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter