Рада Європи оголосила “найвищий рівень загрози” для журналістів в окупованому Криму
Комітет Ради Європи із захисту журналістів опублікував нове попередження про небезпеку для журналістів в окупованому Росією Криму.
Про це йдеться у відповідній заяві комітету, передає видання “Європейська правда”.
Нове попередження пов’язане з обшуком в будинку і відкриттям кримінальної справи проти кримського журналіста Миколи Семени.
“19 квітня 2016 року агенти ФСБ в анексованому Росією українському Криму здійснили обшук у будинку журналіста Миколи Семени, конфіскували його обладнання і ненадовго затримали для допиту в зв’язку з кримінальною справою за звинуваченнями у сепаратизмі”, – йдеться у повідомленні.
За словами його адвоката, Семена є головним підозрюваним у справі, після допиту журналіста відпустили під заставу і йому заборонено виїжджати з території Криму на час розслідування. Якщо журналіста визнають винним, йому загрожує до п’яти років позбавлення волі.
Прокуратура самопроголошеної влади Криму висунула звинувачення журналісту після публікації статті на сторінках видання “Крим.Реалії”. Сам Семена заперечує свою провину.
“На підставі заяви адвоката, комітет із захисту журналістів Ради Європи дійшов висновку, що прокуратура Криму встановила нагляд за журналістом”, – додають у комітеті.
У Раді Європи нагадали, що цей випадок – як мінімум другий після анексії Криму, коли російська влада в Криму розпочала розслідування проти журналіста за звинуваченням у сепаратизмі.
У березні 2015 року, агенти ФСБ провели обшук у будинку батьків журналістки Анни Андрієвської, яка була оголошена в розшук за “публічні заклики до незалежності Криму” в своїй статті в листопаді 2014 року.
Комітет наголосив, що українська влада поінформована про ситуацію з Семеною і на даний момент Рада Європи очікує реакції українського уряду на повідомлення про небезпеку для журналістів у Криму.
Раніше українська правозахисниця Олександра Матвійчук, представляючи другу частину книги “Півострів страху”, заявила, що світова спільнота має посилити санкції проти Росії, аби змусити її не порушувати права людей в окупованому Криму.