Рада Європи заявила про нові виклики для свободи преси в Україні та світі

Дата: 29 Квітня 2021
A+ A- Підписатися

Свобода преси в Україні та світі у 2020 році зазнала багатьох викликів, а кількість опублікованих на платформі Ради Європи повідомлень про порушення прав журналістів стала рекордною, починаючи з 2015 року.

Про це йдеться у спеціальному звіті щодо сприяння захисту журналістики та безпеки журналістів.

Джерело: 24tv.ua

Деякі повідомлення щодо України стосуються випадків, коли за журналістами або іншими представниками ЗМІ приховано стежили, прослуховували їхній телефон або допитували, говориться в документі. 

В одному з випадків судді незаконно намагалися отримати доступ до телефона журналіста”, – уточнюється у звіті.

Йдеться про випадок із журналістом програми “Схеми”, проєкту Радіо Свобода і телеканалу “UA:Перший”, Михайлом Ткачем, який виявив у своїй квартирі сліди від приладів для стеження.

Також вітчизняні працівники ЗМІ стикалися з порушенням професійних прав через висвітлення питань, пов’язаних із пандемією COVID-19, повідомили в Раді Європи.

Водночас у звіті відзначається, що в Україні, Франції, Польщі та Туреччині минулого року зафіксовано більше випадків залякувань та переслідування журналістів. У Росії, Італії, Великій Британії частіше фіксували випадки фізичних нападів на медійників.

Всього за 2020 рік на платформі Ради Європи було опубліковано 201 повідомлення про порушення в галузі свободи преси – рекордна кількість, починаючи з 2015 року; 52 випадки стосуються фізичних атак, 70 – погроз та залякувань.

Раніше ZMINA повідомила про те, що станом на 31 березня поточного року з урахуванням залишків минулих років Нацполіція розслідує 174 кримінальні провадження щодо правопорушень проти журналістів, 48 з них розпочато у 2021-му.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: