Пирятинський суд почав розглядати справу про адміністративне правопорушення щодо місцевого журналіста і громадського активіста Вадима Кирпиченка, якого звинувачували в дрібному хуліганстві та злісній непокорі законній вимозі поліцейського 23 грудня 2020 року, коли він намагався пройти на сесію міськради, що відбувалась у приміщенні райдержадміністрації.
Про це повідомляє кореспондентка видання ZMINA.
Активіст Кирпиченко в суді. Фото: Анастасія Москвичова
На засіданні 18 лютого в суді заслухали пояснення активіста і поліцейського, який складав відповідні протоколи, а також кількох свідків конфлікту.
За даними з протоколу, Кирпиченко висловлювався нецензурно і намагався пронести на сесію жалобний вінок. Це підтвердили деякі свідки, зокрема заступник міського голови Пирятина Михайло Мельниченко (каже, що активіст висловлювався образливо, але цензурно) та кілька чоловіків, які сказали в суді, що вони безробітні, але були присутні на акції проти підвищення тарифів, яка відбувалася 23 грудня 2020 року перед Пирятинською райдержадміністрацією. Серед них – Олександр Бугайов, якого Вадим Кирпиченко звинувачує в побитті, щодо чого активіст подав заяву в поліцію. Водночас одна зі свідків, місцева депутатка Аліна Захарченко, зазначила, що не чула від Кирпиченка лайки й він мав право пройти на засідання, але його не пускали.
Також у суді мали переглянути відеозапис, де, за словами активіста, якраз зафіксовано все, що відбувалося. Однак через те, що в цій самій залі мало початися засідання, і через відсутність деяких заявлених свідків суддя Ольга Сайко оголосила про перерву в розгляді. Наступне засідання заплановано на 16 березня.
Нагадаємо, що Вадим Кирпиченко з Пирятина на Полтавщині
повідомив про напад на нього на початку лютого поточного року. Цей випадок Центр прав людини ZMINA вніс до тогорічної моніторингової доповіді як такий, що має ознаки юридичного переслідування.
Усього за 2020 рік Центр прав людини ZMINA
зафіксував 101 випадок переслідування за громадську діяльність на підконтрольній Україні території. Серед задокументованих інцидентів найпоширенішими були спроби залякування активістів (22), фізичні напади на них (21) та знищення чи пошкодження їхнього майна (18). Лише в чотирьох випадках нападів з-поміж згаданого 21 оголошено про підозру ймовірним нападникам.
Фотографія обкладинки: фейсбук-сторінка активіста