Путін заперечує проти тверджень правозахисників про катування громадян України

Дата: 23 Грудня 2016
A+ A- Підписатися

Президент Росії Володимир Путін переконаний, що громадян України, яких у Росії звинувачують у екстремізмі та диверсійній діяльності, не катували і не били.

Про це він сказав на великій щорічній прес-конференції в Москві. 

“А те, що вони дають покази, це можна перевірити. Вони дають повний розклад імен, своїх частин, імена і прізвища командирів, адреси і явки в Росії. Це цілий комплекс даних, і одні підтверджують інші”, – сказав президент Росії. При цьому він не назвав прізвищ тих, кого саме має на увазі.

Відповідаючи на запитання стосовно режисера Олега Сенцова, якого російський суд засудив до 20,5 років і про Романа Сущенка, якого утримують у СІЗО Москви, Путін відповів: “Режисери і журналісти мають займатися журналістикою і виробництвом сценаріїв і фільмів”.

“Ні у кого немає бажання тримати їх там. Але що нам робити, якщо є докази у суді, що він (Олег Сенцов. – ред.) готував терористичні акти? Тільки тому, що він режисер? То завтра нам що, відпустити кадрових офіцерів, які займалися тим самим?”, – запитував Путін.

Нагадаємо, паризького кореспондента агентства “Укрінформ” Романа Сущенка затримали 30 вересня у Москві, де він перебував із приватним візитом. Його звинуватили у шпигунстві на користь Головного управління розвідки Міноборони України. У ГУР спростували звинувачення ФСБ.

Усупереч міжнародним нормам та двостороннім домовленостям між Україною і Росією, журналісту відмовили в основному праві – побачитись з адвокатом та українським консулом. Українського консула допустили до нього аж на 11 день. 

Українські громадські організації вважають, що арешт журналіста інформаційного агентства “Укрінформ” Романа Сущенка в Москві треба розцінювати, як наступ на свободу слова, та закликають український уряд і міжнародну громадськість захистити українських політв’язнів у Росії та окупованому Криму.

Звинувачуваний у тероризмі Олег Сенцов заперечує свою провину. Він заявляв про тортури з боку співробітників ФСБ і обурився, коли Північно-Кавказький військовий окружний суд Росії відмовився порушувати справи про тортури. За словами режисера, його били ногами, руками, кийками, навіть лежачи. Його також душили, коли він відмовлявся говорити. 

Внесений до реєстру “іноземних агентів” правозахисний центр “Меморіал” визнав Олега Сенцова політв’язнем. Amnesty International вважає Сенцова в’язнем сумління. 

Звільнений політв’язень Геннадій Афанасьєв розповів, що його катували, змушуючи свідчити проти режисера Олега Сенцова та антифашиста Олександра Кольченка. 

Представники ФСБ били його у боксерських рукавицях, душили за допомогою протигазу, заприскуючи в нього  аерозоль, що спричиняє блювання. Через тіло Геннадія Афанасьєва пропускали електричний струм, погрожували зварювальним пристроєм, коли він був голий, протягом двох діб позбавляли сну та води. Офіційні представники влади також переконували його в тому, що його мати знаходиться у сусідньому приміщенні і що до неї застосовують такі ж самі тортури.   

Правозахисники твердять, що тортур зазнав, зокрема й затриманий у серпні у Криму “диверсант” Євген Панов. Українська Гельсінська спілка з прав людини через Європейський суд з прав людини отримала російські документи, з яких випливає, що Євген Панов давав свідчення під тиском.

У листопаді українські та міжнародні правозахисники надіслали подання до Міжнародного кримінального суду у Гаазі. У ньому вони наводять факти 7 вбивств, 15 насильницьких зникнень, 90 випадків незаконних утримань під вартою, 39 випадків катувань, інших форм нелюдського поводження та заволодіння державною або приватною власністю. 

Нагадаємо, за даними МЗС України, на сьогодні 31 громадянин України утримується у тюрмах і СІЗО Росії та Криму з політичних мотивів. Правозахисники кампанії LetMyPeopleGo кажуть, що таких громадян України – 36. 

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: