Протягом осені окупанти притягли 66 кримчан до адмінвідповідальності за антивоєнні та проукраїнські погляди
За осінь окупанти в тимчасово окупованому Криму притягли до адміністративної відповідальності 66 осіб за дискредитацію російської армії, заклики до миру та висловлювання проукраїнської позиції.
Про це йдеться у дослідженні правозахисної ініціативи “Кримський процес” за результатами спостереження з 1 вересня до 27 листопада.
![](https://zmina.info/wp-content/uploads/2022/11/no-war.jpg)
Аналіз застосування статті кодексу про адміністративні правопорушення 20.3.3 щодо дискредитації російської армії засвідчив, що більшість випадків стосується розміщення матеріалів у соціальних мережах.
“У деяких випадках форми дискредитації висловлені не очевидно, встановлення провини без лінгвістичної експертизи викликає сумніви щодо незалежності та неупередженості суддів”, — наголошується в дослідженні.
Серед таких прикладів притягнення до відповідальності за публікацію фото із пожежею на Кримському мосту та підписом “Привітали з днем народження діда”.
На другому місці серед справ про адміністративні правопорушення — виконання чи навіть просто включення українських пісень, як, наприклад, пісні Вєрки Сердючки “А у нас гуляночка” чи “Ой у лузі червона калина”.
Загалом упродовж осені за симпатії до української музики в Криму постраждали 10 осіб, з яких 7 додатково притягли до відповідальності за іншими статтями адмінправопорушень та позбавили волі на строк від 5 до 15 діб.
На третьому місці серед справ про адміністративні правопорушення – усні висловлювання на підтримку України або критика в адресу російських військ. Наприклад, в одному з магазинів людина назвала російського військовослужбовця вбивцею українських жінок та дітей.
“Серед восьми встановлених випадків залучення за усні висловлювання, лише в одному до суду було викликано та допитано свідків, які стверджували про скоєння правопорушення”,– вказується в дослідженні.
Експерти “Кримського процесу” також прийшли до висновків, що ця норма російського законодавства на окупованій території застосовується з численними порушеннями існуючих норм судочинства і має на меті не профілактику правопорушень та забезпечення порядку, а як інструмент репресій для придушення антивоєнних та проукраїнських поглядів у Криму.
Як відомо, окупаційна влада Севастополя запустила чат-бот для доносів на тих, хто підтримує українську владу. Також стало відомо, що під час в’їзду до Севастополя російські поліцейські почали зупиняти й перевіряти всі автомобілі з українськими номерами.
Напередодні Кримськотатарський ресурсний центр закликав кримчан надсилати йому фотодокази автомобілів із символом Z.
![](https://zmina.info/wp-content/uploads/2022/05/befunky-collage-7-scaled-e1652362881108.jpg)
Фото із зафіксованим злочином просять надсилати в Signal та Telegram за номером телефону +38 067 343 74 54.
Не всі протестувальники на півострові підтримують територіальну цілісність України. Деякі, як зауважує Представництво президента в АРК, виступають проти війни з міркувань боротьби проти путінського режиму.
Раніше ZMINA окреслила факти висловлювань кримчанами незгоди з війною Росії проти України, через які їх переслідує окупаційна влада на півострові.
Російська Федерація під час повномасштабного вторгнення в Україну вчиняє геноцид проти українського народу, який супроводжується фільтрацією населення, воєнними злочинами та злочинами проти людяності.
![](https://zmina.info/wp-content/uploads/2022/11/militarisaton-in-crimea.jpg)
За даними Головного управління розвідки Міністерства оборони, Кремль не збирається обмежувати свою військову агресію Сходом і ставить за мету повне знищення України.
Нагадаємо, українська влада анонсувала плани з деокупації Кримського півострова. Представництво президента України в Автономній Республіці Крим оприлюднило детальну інструкцію, як діяти цивільним під час бойових дій у Криму та деокупації півострова.
Напередодні повідомлялося, що в тимчасово окупованій Керчі російські силовики затримали 30-річну місцеву мешканку за побажання в телеграм-чаті смерті військовим РФ, які беруть участь у війні в Україні.