Прокуратуру зобов’язали почати розслідування щодо затримання Бочковського

Дата: 05 Червня 2015
A+ A- Підписатися

За скаргою адвоката Печерський районний суд зобов’язав прокуратуру внести відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань (ЄРДР) щодо справи Бочковського та Стоєцького.

Адвокат Харківської правозахисної групи Геннадій Токарев, зокрема, скаржився в суді на бездіяльність виконуючого обов’язки прокурора Києва Олега Валендюка щодо невнесення відомостей до ЄРДР про вчинення кримінального правопорушення.

Про це повідомив кореспонденту Центру інформації про права людини сам адвокат Геннадій Токарев після судового засідання.

Нагадаємо, 1 квітня адвокат подавав заяву до Генпрокуратури щодо вчинення кримінального правопорушення з приводу затримання співробітниками МВС України без дозволу суду голови Державної служби з надзвичайних ситуацій Сергія Бочковського та його першого заступника Василя Стоєцького. Їхнє затримання, здійснене 25 березня під час засідання уряду в рамках боротьби з корупцією, транслювалося провідними телеканалами України.

15 квітня адвокат отримав відповідь, з якої було видно, що ГПУ перенаправила заяву, яка чомусь була розглянута як звичайне “звернення”, до прокуратури Києва для “розгляду звернень”. Тому адвокат подав скаргу на бездіяльність.

Розповідаючи про позицію прокуратури у цій справі, Токарев зазначає, що вона застосувала під час судового розгляду стандартне обґрунтування, яке “в даному випадку не підходить”.

“Це як доводити, що біле – це біле. Це транслювалося по телебаченню (взяття під варту Бочковського та Стоєцького – ред.). У прокуратури було заготовлене стандартне обґрунтування – відсутність відомостей про обставини вчинення правопорушення, а саме: час, місце, спосіб вчинення правопорушення і таке інше”.

У даному випадку таке обґрунтування є слабким, оскільки затримання відбувалося публічно, і додаткові відомості про обставини правопорушення не потрібні, каже адвокат.

“Але в даному випадку усе це транслювалося через ЗМІ на всю країну, і тут не потрібно нічого було надавати щодо місця і способу вчинення правопорушення. Тому їхнє обґрунтування, м’яко кажучи, було слабким. Але щось же їм треба в суді казати?..”, – говорить адвокат.

Також Токарев дивується, чому при ухваленні рішення йшлося про відсутність об’єктивних даних, що свідчили б про вчинення правопорушення: “Хіба Кримінально-процесуальний кодекс вимагає на стадії, коли заявник подає заяву, щоб він надав об’єктивні і достовірні дані? Це ж взагалі завдання досудового розслідування”.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: