Прокуратура АРК з’ясовує обставини вбивства Набі Рахімова в Криму

Дата: 12 Травня 2021
A+ A- Підписатися

Прокуратура Автономної Республіки Крим і Севастополя стверджує, що вживає “всіх необхідних заходів” для встановлення обставин убивства громадянина Узбекистану 49-річного Набі (Аюба) Рахімова в селі Дубки під Сімферополем.

Про це повідомляє пресслужба відомства. 

“Стало відомо, що під час сьогоднішнього обшуку, незаконно проведеного представниками “правоохоронних органів” держави-окупанта в с. Дубки Сімферопольського району АР Крим, за невідомих обставин був убитий уродженець Узбекистану. Зараз прокуратура автономії вживає необхідних заходів для встановлення всіх обставин події та її подальшої правової кваліфікації”, – йдеться в повідомленні. 

Тим часом незаконне “управління Слідчого комітету Республіки Крим і Севастополя” офіційно підтвердило російським ЗМІ дані про порушення кримінальної справи проти Рахмова. Російські силовики заявили, що підозрюють його в “зазіханні на життя співробітників правоохоронних органів”. Раніше про це повідомляли російські ЗМІ з посиланням на ФСБ.

Російські медіа називають чоловіка “бойовиком” та “членом міжнародних терористичних організацій” і стверджують, що чоловік нібито стріляв по співробітниках ФСБ, які виконували “оперативне завдання”.

“Уранці 11 травня поточного року житель Сімферополя чинив опір працівникам УФСБ Росії у Республіці Крим і Севастополю під час виконання ними оперативного завдання, стріляв з вогнепальної зброї по трьох співробітниках спецпідрозділу. Унаслідок протиправної діяльності громадянина будь-яких ушкоджень співробітники УФСБ не отримали”, – йдеться в інформації Слідкому, де відсутні ім’я та прізвище підозрюваного та інші подробиці події. 

Кримський адвокат Еміль Курбедінов у своєму стрімі “Куля замість адвоката” звернув увагу, що російські силовики фільмують свої спецоперації. Він закликав їх оприлюднити відеодокази, з яких було б чітко зрозуміло, чи була небезпека та підстави для держави Російська Федерація вбивати Набі Рахімова.  

Голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров звертає увагу, що це перший випадок за роки окупації, коли російські силовики під час обшуку в Криму вбивають людину. 

“Рахімов нібито чинив опір під час затримання і був застрелений. Тобто співробітники ФСБ стверджують, що він чинив опір. Демонструють якісь залишки гранати й зброї, які нібито належали вбитому ними Набі Рахімову. Але ми чудово знаємо про те, наскільки широко ФСБ використовує такі методи, коли вбиває людей. Підкидає зброю і виставляє цю зброю як таку, що нібито належала вбитому “терористу” й “екстремісту”, – вважає Чубаров.

Нагадаємо, 11 травня ФСБ, “Слідчий комітет РФ” та “Центр з протидії екстремізму” обшукали в Криму два будинки, зокрема в селі Дубки, де, як припускали активісти “Кримської солідарності”, Набі Рахімов працював на заробітках. Згодом стало відомо про його вбивство. 

Після обшуку в Дубках силовики відвезли до “Слідчого комітету” власника будинку, в якому був убитий Рахімов, Сейдамета Гафарова.

Раніше Рахімов скаржився до Європейського суду з прав людини (ЄСПЛ) проти Російської Федерації через жорстоке поводження. Він вказував, що Росія порушила ст. 3 та 4 Європейської конвенції з прав людини.

У 2009 році він відвідав Узбекистан, а 2010 року Управління Служби національної безпеки Самаркандської області Узбекистану порушило проти нього кримінальну справу через причетність до забороненої на території країни партії “Хізб ут-Тахрір”.

17 квітня 2013 року Рахімова російська поліція заарештувала в Москві як людину, оголошену в міжнародний розшук узбецькою владою. Того ж дня Управління Служби національної безпеки Самаркандської області Узбекистану підтвердило свій намір запросити його екстрадицію і зажадало, щоб його взяли під варту.

Рахімов звернувся до адвокатів, стверджуючи, що в Узбекистані його чекає політичне переслідування і тортури, а в Росії його утримували в нелюдських умовах в переповненій камері, розрахованій на кілька годин затримання. 

Європейський суд встановив, що скарга Рахімова була прийнятна, і зобов’язав РФ виплатити йому компенсацію в 17 тисяч євро за судові та моральні витрати.

У Криму сім’я Рахімова проживала з 2015 року.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter