Прокуратура АРК та правозахисники розкажуть суду в Гаазі про переслідування журналістів у Криму
Прокуратура Автономної Республіки Крим спільно з Українською Гельсінською спілкою з прав людини готує інформаційне повідомлення до Офісу Прокурора Міжнародного кримінального суду, в якому розкриють факти переслідування журналістів у тимчасово окупованому Криму.
Про це повідомляє пресслужба прокуратури з посиланням на главу відомства Ігоря Поночовного.
За його словами, в кримінальних провадженнях української прокуратури містяться численні факти переслідування журналістів та їхніх сімей, проведення незаконних обшуків, затримань, звинувачень в екстремістській діяльності, притягнення до кримінальної відповідальності, блокування альтернативних джерел інформації.
“Понад 20 людей з-поміж журналістів, блогерів, працівників українських та іноземних ЗМІ зазнали серйозних порушень своїх прав. Така негативна тенденція продовжується на півострові досі”, – сказав Поночовний.
Нагадаємо, Росія припинила мовлення українських ЗМІ на контрольованих нею територіях України – в анексованому Криму та на окупованій частині Донбасу.
У лютому Центр прав людини ZMINA та Кримська правозахисна група оприлюднили інформаційно-аналітичну доповідь про згортання свободи слова в тимчасово окупованому Криму. З кінця лютого 2014 до вересня 2019 року правозахисники зафіксували понад 300 порушень прав журналістів в окупованому Криму.
Як відомо, у листопаді 2018 року ФСБ заборонила українській журналістці, яка співпрацювала з “Крим.Реалії”, Альоні Савчук в’їжджати до Криму та сусідньої Росії до 2028 року.
18 лютого 2019 року фотографині Аліні Смутко, яка співпрацювала з “Крим.Реалії”, також заборонили в’їзд до анексованого Росією Криму до 2028 року. Причиною заборони Смутко назвала її професійну діяльність. Медійниці поскаржилися на незаконні дії країни-окупанта до Європейського суду з прав людини.
Також на 35 роки заборонили в’їзд до Криму кореспондентові “Крим.Реалії” Тарасу Ібрагімову.