Правозахисники просять владу покращити доступ переселенцям-пенсіонерам до електронних пенсійних посвідчень.
Про проблему з отриманням електронного пенсійного посвідчення виданню ZMINA повідомила керівниця громадської організації “Донбас SOS” Віолета Артемчук.
За її словами, громадяни скаржаться на гарячу лінію “Донбас SOS”, що Пенсійний фонд та Ощадбанк наразі не випускають електронних пенсійних посвідчень (ЕПП). Цю інформацію також повідомила правозахисникам контактна особа в Ощадбанку.
У правозахисній організації вказують, що відповідно до законодавства, переселенцям, які стояли на обліку ще до 24 лютого 2022 року, при оформленні пенсії Пенсійний фонд видає виключно ЕПП, адже оформити звичайне паперове пенсійне посвідчення неможливо.
Таким чином ті внутрішньо переміщені особи, які зараз виходять на пенсію за віком, вислугою років або за інвалідністю, не можуть отримати жодного документа, який підтверджує факт отримання пенсії. При цьому пенсію їм призначають та виплачують.
“Нам відомо, що ця проблема існує ще з лютого 2022 року. Проте тільки зараз такі люди стали скаржитися, адже вони через це не можуть реалізувати свої інші права, зокрема виїзд за кордон. Оскільки в листопаді довідку Медико-соціальної експертної комісії було виключено із переліку документів, які дають право на перетин державного кордону, то в таких осіб немає жодного документа, який дає право на перетин державного кордону”, – пояснила правозахисниця Віолетта Артемчук.
Напередодні у “Донбас SOS”
закликали уряд переглянути підходи до нарахування комунальних послуг для переселенців.