Правозахисники закликають правоохоронців знищити схему масової торгівлі громадянами України

Дата: 07 Жовтня 2016
A+ A- Підписатися

Українські правозахисники вказують на поширену в Україні схему торгівлі людьми і бездіяльність українських правоохоронців.

Про це представники Української гельсинської спілки та Медійної ініціативи за права людини заявили сьогодні на прес-конференції в Києві, передає кореспондент Центру інформації про права людини.

За їхніми словами, близько року тому в регіонах України почали поширювати оголошення про роботу кур’єром або експедитором вахтовим методом. Але насправді людей вивозили до Росії та змушували торгувати наркотиками.

Правозахисники підозрюють, що від такої схеми постраждало понад дві тисячі українців. Значна частина громадян України вже засуджена російськими судами.

“За інформацією українських консульських установ в Росії, кількість людей, які засуджуються за 228 статтею КК РФ, зростає. Вдалося встановити 300 потерпілих. Російські правоохоронні органи звітують про 1 300 затриманих. До того ж, ми як правозахисники отримуємо інформацію від потерпілих. У Бєлгороді перебувають на сьогодні близько 40 громадян України, які обвинувачуються за 228 статтею КК РФ, у Петрозаводську – 15, у Калузі – близько 100 українців”, розповідає координаторка Медійної ініціативи за права людини Марія Томак.

“Першочерговими завданнями має бути, по-перше, доведення, що затримані та засуджені українці є жертвами злочинів, пов’язаних із торгівлею людьми, і вимагати їхнього звільнення згідно з відповідними нормами міжнародного права. А, по-друге, припинити існування “схеми” залучення громадян до злочинної діяльності в Україні. У Молдові вдалось зупинити таку схему із у десятки меншою кількістю жертв, то чому ж зволікає Україна?”, – запитує Марія Томак.

Мешканка Черкащини Катерини Онупрієнко розповіла про свого сина, який постраждав від такої схеми. 

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter