Правозахисники зафіксували з півсотні страт військових та цивільних на сході України

Дата: 10 Жовтня 2016
A+ A- Підписатися

Центр документування порушень прав людини та військових злочинів зафіксував близько 50 людей, яких стратили незаконні збройні формування Донеччини та Луганщини.

Про це заявив керівник відділу моніторингових досліджень Української Гельсінської спілки з прав людини Олексій Біда, передає кореспондент Центру інформації про права людини.

“Центр документування порушень прав людини та військових злочинів за півроку роботи опитав біля 200 людей, із яких половина – це військовополоенні. Саме військовополонені піддаються найтяжчим тортурам та позасудовим стратам. Близько 10 випадків судових страт зафіксовано, у яких фігурують близько 50 страчених людей”, – сказав він на круглому столі, присвяченому пошукам правових механізмів запобігання безкарності під час конфлікту на сході України.

За його словами, злочинці страчували також цивільних через те, що вони продуктами харчування та водою допомогали українським військам під час активних дій у 2014 році. Такі громадяни на лінії розмежування дуже стурбовані експерементальними відведеннями військ.

“Вони бояться, що з тієї сторони не будуть дотримані домовленості і може початись також нова хвиля репресій та страт”, – каже Олексій Біда. Він закликає державні органи подбати про комплексний захист таких цивільних.

Раніше повідомлялось, що проросійські бойовики катували та жорстоко поводились зі 86% українських військовослужбовців. Кожен другий цивільний зазнав такого поводження.

Нагадаємо, 21 вересня під час тристоронніх переговорів у Мінську вирішили відвести сили та озброєння на трьох ділянках лінії зіткнення. У Мінську також запланували, що за умови успіху цієї ініціативи, сили можуть відвести і на інших ділянках фронту.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter