Рішення Європейського суду про одностатеві шлюби можуть поширити і на Україну

Дата: 22 Липня 2015
A+ A- Підписатися

Якщо рішення Європейського суду з прав людини (ЄСПЛ), яким він зобов’язав Італію узаконити союзи одностатевих пар, набуде чинності, воно поширюватиметься також і на Україну.

Про це пише автор Сергій Сидоренко на “Європейській правді“.

Оскільки Україна є членом Ради Європи, то рішення ЄСПЛ поширюються також на нашу країну. До того ж, в судовому органі Ради Європи діє прецедентний принцип.

“Вердикт щодо Італії є достатньою підставою, щоб ухвалити таке саме рішення за українським позовом, якщо він буде. А що він буде, сумнівів немає”, – пише автор статті.

21 липня ЄСПЛ ухвалив рішення, яким вимагає від Італії надання одностатевим парам більше прав для узаконення свого союзу.

Раніше італійська влада відмовила трьом гей-парам в юридичному оформленні своїх стосунків. Вона посилалась на те, що шлюби та цивільні союзи можуть укладатися виключно між жінкою та чоловіком.

У своєму рішенні ЄСПЛ посилався на 8 статтю Конвенції про захист прав та основоположних свобод і не вимагав від Риму узаконити ЛГБТ-шлюби. Натомість він пропонує знайти іншу форму, яка не містить слова “шлюб”, і зауважує, що право на союз має бути у всіх пар, включно з одностатевими.

Рішення не є остаточним, в італійського уряду ще є право його оскаржити.

Як відомо, у липні українці Микола Маслов і Тарас Карасійчук уклали шлюб у Нью-Йорку.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: