Потерпілі можуть отримати в “Дії” витяг про пошкоджене чи зруйноване житло

Дата: 26 Березня 2025
A+ A- Підписатися

У застосунку “Дія” з’явилася можливість отримати витяг з Реєстру пошкодженого та знищеного майна – про факт руйнування житла або подану заявку на “єВідновлення”.

Про це інформує пресслужба “Дії”.

Для того щоб отримати документ у застосунку “Дія”, потрібно вчинити такі дії:

  1. У розділі “Сервіси” оберіть “єВідновлення”.
  2. Натисніть “Витяги з реєстру” → “Почати”.
  3. Оберіть потрібний тип витягу та натисніть “Замовити витяг”.

Готовий витяг зберігає свою актуальність протягом 24 годин.

Читайте також: Українці за кордоном також можуть подати заяву до міжнародного Реєстру збитків через портал або застосунок “Дія” – Офіс омбудсмана

Повідомляється, що витяг потрібен для:

  • отримання пільг на комунальні послуги;
  • оформлення страхових та соціальних виплат;
  • припинення права власності на знищене житло;
  • долучення до програм допомоги від благодійних фондів чи бізнесу;
  • надання в суд.

Нагадаємо, Реєстр збитків, завданих агресією росіян проти України, 19 березня 2025 року повідомив про відкриття нових категорій заяв для осіб, які постраждали від серйозних порушень унаслідок агресії росіян проти України.

Нові категорії заяв охоплюють деякі з найбільш тяжких і травматичних порушень, пережитих під час війни, зокрема:

  • A1.1 “Вимушене внутрішнє переміщення”;
  • A2.3 “Серйозні тілесні ушкодження”;
  • A2.4 “Сексуальне насильство”;
  • A2.5 “Катування або нелюдські чи такі, що принижують гідність, види поводження або покарання”;
  • A2.6 “Позбавлення свободи”;
  • A2.7 “Примусова праця або служба”.

12 березня 2025 року Реєстр збитків відкрив нові категорії, а саме –  A2.2 “Зникнення безвісти близького члена сім’ї”. Також із січня 2025 року відкрито до подання заяв категорію А2.1 “Смерть близького члена сім’ї”, а з квітня 2024 року – категорію А3.1 “Пошкодження або знищення житлового нерухомого майна”.

У міністерстві також нагадали до уряд урегулював порядок подання заяв до Реєстру збитків своєю постановою від 29 березня 2024 р. № 365

У Міністерстві юстиції України розраховують, що до кінця 2025 року до міжнародного Реєстру збитків, які завдали росіяни своєю війною, можна буде подавати заяви вже за всіма категоріями.

21 січня 2025 року Коаліція правозахисних організацій, які опікуються питаннями захисту прав постраждалих внаслідок збройної агресії проти України, оголосила 13 пріоритетних кроків для Верховної Ради та Кабміну у сфері захисту прав людини в умовах збройної агресії проти України на 2025 рік.

Правозахисна спільнота в Україні закликала владу, зокрема, розбудувати систему підтримки зв’язків зі своїми громадянами в окупації, які країна-агресор систематично намагається розірвати. Серед інших рекомендацій у документі також міститься пункт про запровадження програм підтримки для дітей та молоді задля сприяння їхній адаптації та інтеграції після виїзду з окупації, зокрема для проходження навчання.

Ілюстраційне фото: Євген Васильєв

Крім того, напередодні коаліція оприлюднила до 13-ї сесії Верховної Ради чергову дорожню карту законопроєктів щодо постраждалого населення з метою консолідації зусиль, формування послідовної законодавчої політики та забезпечення ефективної допомоги.

За підсумками аналізу законопроєктів, представлених у дорожній карті, правозахисники вважають важливим звернути увагу народних депутатів України на окремі питання, які виникають у процесі підготовки та розгляду законодавчих ініціатив із цієї тематики.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter