Реєстр збитків почав приймання заявок щодо зниклих безвісти через війну

Дата: 12 Березня 2025
A+ A- Підписатися

Міжнародний реєстр збитків, який Рада Європи створила для фіксації шкоди від військової агресії росіян, відкрив нову категорію заяв – про зникнення безвісти близьких членів родини. 

Про це інформує пресслужба реєстру.

Реєстр збитків, завданих агресією РФ проти України, починає приймати заяви українців на отримання відшкодування за категорією A2.2.

“Відкриття цієї категорії дозволить тим, хто пережив невизначеність щодо долі своїх близьких, звернутися за компенсацією за моральні страждання та душевний біль”, – зазначають у повідомленні.

Подати таку заяву можуть батьки, діти, другий з подружжя або цивільний партнер / партнерка осіб, які зникли безвісти внаслідок агресії Росії проти України починаючи з 24 лютого 2022 року.

Читайте також: Системі обліку жертв війни потрібен аудит, вдосконалення процедур обліку та недопущення “конкуренції потерпілих” – правозахисниця ZMINA

Інші члени сім’ї також мають право на подання заяви в цій категорії, якщо зможуть довести наявність близьких стосунків зі зниклою людиною. 

Повідомляється, що заявники повинні надати інформацію про свою особу, особу зниклого, спорідненість зі зниклим безвісти членом сім’ї, а також подію, що призвела до зникнення.

Наразі заяви можуть подаватися лише щодо осіб, відомості про яких внесено до Єдиного реєстру осіб, зниклих безвісти за особливих обставин в Україні. Заяви до реєстру можна подати через “Дію”. Інструкцію розміщено на сторінці реєстру англійською та українською мовами.

Читайте також: Українці за кордоном також можуть подати заяву до міжнародного Реєстру збитків через портал або застосунок “Дія” – Офіс Омбудсмана

“Якщо ваш близький родич зник безвісти після початку повномасштабного вторгнення – подайте заяву до міжнародного Реєстру збитків через портал “Дія”, йдеться в повідомленні пресслужби “Дії”.

Категорія A2.2 стала третьою категорією, відкритою для подання заяв до реєстру, і незабаром очікується запуск нових категорій.

Напередодні ZMINA повідомляла, що до Реєстру збитків для репарацій від Росії можна буде подати заяви про примусову працю та отримані травми.

Нагадаємо, 21 січня 2025 року Коаліція правозахисних організацій, які опікуються питаннями захисту прав постраждалих внаслідок збройної агресії проти України, оголосила 13 пріоритетних кроків для Верховної Ради та Кабміну у сфері захисту прав людини в умовах збройної агресії проти України на 2025 рік.

Правозахисна спільнота в Україні закликала владу, зокрема, розбудувати систему підтримки зв’язків зі своїми громадянами в окупації, які країна-агресор систематично намагається розірвати. Серед інших рекомендацій у документі також міститься пункт про запровадження програм підтримки для дітей та молоді задля сприяння їхній адаптації та інтеграції після виїзду з окупації, зокрема для проходження навчання.

Ілюстраційне фото: Євген Васильєв

Крім того, напередодні коаліція оприлюднила до 13-ї сесії Верховної Ради чергову дорожню карту законопроєктів щодо постраждалого населення з метою консолідації зусиль, формування послідовної законодавчої політики та забезпечення ефективної допомоги.

За підсумками аналізу законопроєктів, представлених у дорожній карті, правозахисники вважають важливим звернути увагу народних депутатів України на окремі питання, які виникають у процесі підготовки та розгляду законодавчих ініціатив із цієї тематики.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter