До реєстру збитків для репарацій від Росії можна буде подати заяви про примусову працю та отримані травми

Дата: 07 Березня 2025
A+ A- Підписатися

Кабінет Міністрів ухвалив постанову, що дозволяє подавати заяви до Міжнародного реєстру збитків ще за декількома категоріями.

Про це повідомив прем’єр-міністр України Денис Шмигаль.

Фото: УНН

Він зазначив, що раніше через “Дію” можна було подати заяви за категоріями “Пошкоджене або знищене житло” та “Смерть близького члена сім’ї”. Відтепер стане доступним подання заяв ще за такими категоріями:

  • “Пошкодження або знищення нежитлової нерухомості”.
  • “Втрата доступу та контролю над нерухомістю на тимчасово окупованих територіях”.
  • “Серйозні тілесні ушкодження”.
  • “Примусова праця”.

Шмигаль наголосив, що українці матимуть можливість подати відповідні заяви, а уряд працюватиме над тим, щоб Росія компенсувала завдані збитки.

Міжнародний реєстр збитків (RD4U) створений для збору заяв про компенсацію шкоди, спричиненої російською агресією проти України з 24 лютого 2022 року. Він охоплює збитки, завдані на території України у її міжнародно визнаних кордонах як фізичним і юридичним особам, так і державі.

Реєстр заснували Україна, Європейський Союз та ще 42 країни. Він розташований у Гаазі та є першим етапом створення міжнародного компенсаційного механізму.

Подати заяву про репарації можна через “Дію”. Після перевірки відповідності чинним правилам інформацію вносять до реєстру, а заяву разом із доказами передають майбутній компенсаційній комісії.

Раніше ZMINA писала про появу порадника з поясненнями, як подати заяву до міжнародного Реєстру збитків потерпілим від російської агресії

Нагадаємо, що Міжнародний реєстр збитків посилює співпрацю з громадськими організаціями для ефективнішої допомоги постраждалим від російської агресії.

Читайте також: Системі обліку жертв війни потрібен аудит, вдосконалення процедур обліку та недопущення “конкуренції потерпілих” – правозахисниця ZMINA

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter