Понад 24 тисячі українців внесли до реєстру зниклих безвісти – Котенко
До Єдиного реєстру зниклих безвісти внесли інформацію про більш ніж 24 тисячі українців. Про 7 тисяч з них немає жодної інформації. Водночас вдалося знайти 8 тисяч осіб, які були в списку.
Про це Уповноважений з питань осіб, зниклих безвісти за особливих обставин, Олег Котенко повідомив сьогодні під час круглого столу “П’ять років Закону про правовий статус осіб зниклих безвісти: чи є прогрес?”.
“Всі рідні, які розшукують безвісти зниклих і зверталися до Національної поліції із заявою про зникнення людини, і ті, хто звертався до Офісу Уповноваженого з питань зниклих безвісти, у цей реєстр включені”, – зазначив уповноважений.
Тож внесення особи до реєстру є єдиним підтвердженням того, що людина вважається зниклою безвісти за особливих обставин. Рідні зниклих безвісти отримують витяги.
“Коли ми видаємо витяг, ми перевіряємо, наскільки ця людина дійсно може перебувати в цьому реєстрі. За особливих обставин вона зникла чи ні. Але практично 99% тих, хто звертається, такі витяги отримують.
Навіщо такі витяги потрібні? По-перше, це облік, а по-друге – статус, який офіційно підтверджений державою. Коли людина має витяг на руках, вона може розраховувати на пенсію по втраті годувальника, і тому цей витяг потрібен для сімей, щоб була якась фінансова допомога”, – пояснив Котенко.
Водночас, за словами уповноваженого, понад 60% з тих людей, яких розшукують, повертаються живими.
“Цифра відсоткова, вона все ж плаває. Але це 60–65%, я про це кажу кругом. І, щоб ви розуміли, 60% з тих, кого ми розшукуємо, – це живі люди, вони повертаються живими. Я вважаю, це дуже добре”, – додав він.
Раніше ZMINA писала, що в разі отримання рідними від зниклої безвісти близької людини смс-повідомлення або дзвінка потрібно одразу повідомити про це слідчого, який веде його справу. Для цього необхідно подати відповідне клопотання про встановлення можливого місцерозташування телефона.
Нагадаємо, що, за даними Нацполіції, з початку повномасштабного вторгнення РФ станом до 6 червня 2023 року потерпілими від насильницьких зникнень стали майже 8 800 цивільних.