Померла речниця ДСНС Євгенія Дудка, постраждала від ракетного удару росіян по Дніпру: вона боролася за життя майже рік
Померла речниця Головного управління Державної служби з надзвичайних ситуацій у Дніпропетровській області Євгенія Дудка, постраждала від російського ракетного удару по аеропорту в Дніпрі 10 квітня 2022 року.
Дівчина боролася за життя в Україні та Німеччині 11 місяців, повідомив її чоловік, рятувальник Ігор Гетало.
“11 місяців боротьби. Десятки операцій. Але, на жаль, Богу ти потрібна на небесах. Я кохаю тебе. Пробач мене, що не зміг тебе врятувати”, – написав він у сторіз на своїй сторінці в інстаграмі.
Євгенія Дудка разом з чоловіком та іншими рятувальниками потрапила під ракетний удар росіян по аеропорту в Дніпрі 10 квітня 2022 року. Вона отримала найтяжчі поранення серед п’яти потерпілих.
Спочатку речницю ДСНС прооперували й лікували в Дніпрі, згодом її доправили до клініки “Шаріте” в Німеччині. У лютому 2023 року Євгенія повернулася до України, де продовжила боротися за життя.
Раніше ZMINA повідомляла про те, що в жовтні 2022 року на фронті загинув начальник служби зв’язків з громадськістю 80 окремої десантно-штурмової бригади Десантно-штурмових військ (ДШВ) капітан Юрій Лелявський.
Юрій Лелявський був професійним журналістом, у цивільному житті багато років працював у різних виданнях та на загальнонаціональних телеканалах.
Коаліція “Україна. П’ята ранку”, до якої входить ZMINA, збирає та документує воєнні злочини та злочини проти людяності під час російського вторгнення для національних та міжнародних механізмів правосуддя.
Такими злочинами вважають:
- невибіркові обстріли цивільних об’єктів;
- умисні вбивства та заподіяння тяжких страждань;
- викрадення і незаконні арешти цивільних;
- катування і нелюдське поводження;
- зґвалтування;
- мародерство;
- примус українських громадян служити в збройних силах РФ;
- використання населення як “живих щитів”;
- депортацію до Росії чи на окуповані нею території;
- напади на військових, які припинили брати участь у воєнних діях;
- віроломне використання форми чи знаків протилежної армії, емблеми Червоного Хреста;
- використання забороненої зброї (наприклад, касетних боєприпасів);
- використання отруйних речовин;
- напади на релігійні й культурні установи тощо.
Надсилайте інформацію і докази про такі злочини у вашому населеному пункті на електронну адресу info@humanrights.org.ua. Перед цим ознайомтеся з детальною пам’яткою, як робити це правильно.
Раніше ZMINA оприлюднила перелік організацій, куди можна звернутися як по безкоштовні, так і по платні психологічні консультації.