Політв’язня Сервера Мустафаєва відправили в штрафний ізолятор, він зазнає психічного тиску

Дата: 23 Серпня 2023
A+ A- Підписатися

Політв’язня, кримськотатарського правозахисника, фігуранта “другої бахчисарайської групи” Сервера Мустафаєва після догани помістили до штрафного ізолятора російської виправної колонії в Тамбові, він зазнає незаконного психічного тиску.

Про це пише “Кримська солідарність” із посиланням на інформацію адвокатки Світлани Попової, яка відвідала політв’язня.

Сервер Мустафаєв. Джерело: Радіо Свобода

Захисниця Мустафаєва Ліля Гемеджі скерувала скарги до прокуратури щодо нагляду за виправними установами Тамбовської області та регіонального УФСВП (Управління федеральної служби виконання покарань РФ. – Ред.).

Наглядачі погрожували, що після ізолятора чоловік потрапить до так званих суворих умов утримання. Рідні не можуть зв’язатися з бранцем Кремля.

Раніше, коли правозахисника поміщали до штрафного ізолятора, йому не давали пити або давали маленькі порції.

Тюремники вилучили в нього Коран, сказала Гемеджі. Всі ув’язнені, за міжнародними нормами права, мають право на гуманне ставлення, наголосила вона, отже дії наглядачів є тортурами.

Водночас Коран, який відібрали в Мустафаєва, вже перевіряли в СІЗО-1 Сімферополя, у книзі є відповідний штамп.

На переконання адвокатки, політв’язень у російській колонії зазнає незаконного психічного тиску. Також відбувається тиск через необґрунтоване залучення до дисциплінарних стягнень та приміщень у ШІЗО.

Крім того, Гемеджі повідомила ФСВП та прокуратуру про те, що в Комітеті з довільних затримань ООН перебуває на розгляді скарга про порушення прав Мустафаєва, а в його кримінальній справі ведеться міжнародний правозахисний моніторинг.

Нагадаємо, Сервер Мустафаєв – координатор громадського об’єднання “Кримська солідарність” та займався висвітленням політично вмотивованих справ. У 2018 році після обшуку його разом з іншими фігурантами в межах другої бахчисарайської справи “Хізб ут-Тахрір” заарештували.

16 вересня 2020 року Південний окружний військовий суд у російському Ростові-на-Дону оголосив вирок Марлену Асанову – 19 років колонії суворого режиму, Мемету Бєлялову – 18, Тимуру Ібрагімову – 17, Сейрану Салієву – 16, Серверу Мустафаєву – 14, Серверу Зекір’яєву – 13, Едему Смаїлову – 13.

Робоча група Ради ООН з прав людини встановила, що позбавлення волі Сервера Мустафаєва Росією є необґрунтованим та порушує міжнародне право. Вона закликала Росію скасувати покарання строком у 14 років у колонії суворого режиму й виплатити йому компенсацію. 

Раніше ZMINA повідомляла про те, що Сервер Мустафаєв вимушений чекати черги до кардіолога попри біль у серці та задишку.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter