Політв’язнів на злочинців: Росія провела обмін з країнами Заходу
Влада Росії та кількох країн, серед яких США та Німеччина, провели масштабний обмін, в рамках якого до РФ повернули низку людей, обвинувачених у шпигунстві та вбивствах, а з РФ вивезли ув’язнених журналістів, політиків та інших політв’язнів.
Про це розповідає видання The Insider.
Офіційно сторони обмін поки не коментують.
За даними журналістів, з Росії вдалось вивезти:
- Іллю Яшина;
- Володимира Кара-Мурзу;
- Алсу Курмашову;
- Андрія Пивоварова;
- Олега Орлова;
- Олександру Скочиленко;
- Лілію Чанишеву;
- Ксенію Фадєєву;
- Евана Гершковича;
- Ріко Крігера;
- Кевіна Ліка;
- Демурі Вороніна;
- Вадима Останіна;
- Пола Вілана;
- Германа Мойжеса.
Серед цих людей засуджені за сфабрикованими обвинуваченнями або за критику російського режиму, наприклад, правозахисник Олег Орлов, якого судили за передрук у соцмережах матеріалу французького видання, якому він дав коментар. Російські силовики вважали “гостре відчуття справедливості” в Орлова симптомом розладу психіки, а в ув’язненні 71-річному чоловіку запропонували поїхати вбивати українців в обмін на свободу.
Щодо тих, хто повернувся до Росії, то серед них найманий вбивця Вадим Красіков, подружжя Артема та Ганни Дульцевих, які працювали на російську розвідку, шпигун Павло Рубцов, хакер Роман Селезньов, контрабандист Вадим Коношенок та інші. Загалом до РФ повернули десятьох людей.
Нагадаємо, що дослідники репресій всередині РФ вже кажуть, що Путін за кількістю репресованих людей перевищив показники часів Микити Хрущова та Леоніда Брежнєва. Проблема у дослідженнях путінських репресій полягає у тому, що неприхованих політичних статей для переслідування тих, хто не підтримує дії влади, у законодавстві небагато, але силовики використовують для тиску обвинувачення, наприклад у “екстремізмі” та “тероризмі”.
Майже кожен п’ятий, засуджений торік за теракт у Росії, — уродженець України. Росія ще до початку повномасштабного вторгнення в Україну за кількістю політв’язнів наздоганяла пізній СРСР.