Поліція завершила розслідування нападу на журналіста Кужельного під апеляційним судом у Києві

Дата: 14 Вересня 2021
A+ A- Підписатися

Печерське управління поліції Києва повідомило про завершення досудового розслідування нападу на кореспондента видання “Букви” Олександра Кужельного під стінами Шостого апеляційного адміністративного суду Києва 21 липня цього року, коли там розглядалася скарга білоруського активіста Олексія Боленкова.

Про це відомство повідомило у відповідь на запит ZMINA.

Олександр Кужельний (джерело: bykvu.com)

За цими даними, одній особі повідомили про підозру за статтею 296 (“Хуліганство”) Кримінального кодексу, обвинувальний акт скерували до суду.

Станом на 14 вересня на сайті Печерського суду немає даних про призначені засідання.

Між тим, як раніше розповідав виданню ZMINA сам потерпілий, нападників було двоє: один плюнув у нього, а потім другий ударив в обличчя. Згодом “Букви” повідомили, що ідентифікували агресорів. За інформацією журналістів, це були керівник праворадикальної організації “Національний спротив” Олексій Свинаренко (Сталкер) та громадянин Росії, який останні два роки мешкає в Києві, Михайло Шаланкевич (Ганс) – на знятому на місці подій відео видно, як той б’є медійника.

Нагадаємо, що Шостий апеляційний суд 21 липня задовольнив скаргу білоруського активіста лівого крила Олексія Боленкова на рішення СБУ щодо видворення його з України; раніше Шевченківський райсуд Києва відмовив у її задоволенні.

Розгляд справи розпочався 20 липня. Тоді біля будівлі суду зібралося декілька десятків молодиків, перед якими виступав Євген Карась, очільник “Суспільства майбутнього” (колишнього праворадикального угруповання С14). 

Коли приїхав Боленков, на нього та кількох інших активістів, що прийшли на акцію на його підтримку, напали: залили з газового балончика, закидали яйцями та намагалися побити. Також після завершення засідання про агресію щодо нього повідомляв правозахисник, координатор проєкту “Без кордонів” Максим Буткевич. 

Наступне засідання 21 липня відбулося без участі позивача. Попри це під судом відбувався мітинг ультраправих, що підтримували його видворення. Олександр Кужельний робив фоторепортаж з цієї акції, коли зазнав нападу.

14 серпня на нього знову напали – вже інші люди після мітингу біля Офісу президента.

17 серпня біля будівлі Міністерства внутрішніх справ відбулась акція “Безпека – журналістам. Покарання – нападникам” на підтримку Кужельного, а також інших медійників, що постраждали під час ведення професійної діяльності.

 

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter