Поліція нагадала про активність шахраїв та порадила родинам полонених і зниклих безвісти бути обачними

Дата: 24 Грудня 2024
A+ A- Підписатися

Шахраї в соцмережах відстежують публічні повідомлення тих, хто шукає інформацію про близьких, тож рідним полонених та зниклих безвісти радять бути обачними й не передавати невідомим людям конфіденційну інформацію. 

З таким закликом виступили в Нацполіції. 

Ілюстраційне зображення дошки з оголошеннями про пошук людей. Фото: Ukraїner

Від початку повномасштабного вторгнення новин про шахраїв значно побільшало. Статистика показує, що цьогоріч слідчі зареєстрували більше проваджень про шахрайство, ніж за весь 2021-й. 

Поліціянти нагадують, що зловмисники переважно видають себе за волонтерів, журналістів, представників держорганів України або представників РФ. Шахраї намагаються отримати конфіденційні дані полонених або зниклих безвісти, інформацію про банківські реквізити, а також фото документів та інші дані.

Для того щоб убезпечити себе, у поліції надали низку рекомендацій:

  • уточнювати, хто саме пропонує допомогу, а для пошуків інформації використовувати лише офіційні ресурси, зокрема сайти держорганів або перевірені організації, що опікуються звільненням військовополонених;
  • не передавати конфіденційної інформації незнайомцям, не розкривати персональних даних у соціальних мережах та навіть у приватних повідомленнях; 
  • остерігатися фінансових запитів, пов’язаних зі звільненням чи пошуком зниклих осіб, адже держоргани та офіційні волонтерські організації не вимагають грошей за інформацію чи допомогу; 
  • звертатися до поліції, якщо підозрюєте, що натрапили на шахраїв. 
Приклад листування шахраїв із Київщини з потерпілими. Фото: Нацполіція

Для того щоб пошук безвісти зниклих та повернення військовополонених були безпечними та ефективними, у поліції радять звертатися до Уповноваженого Верховної Ради з прав людини. Зробити це можна такими способами: 

  • зателефонувати на гарячу лінію за номерами 0800501720 або 0442997408;
  • надіслати повідомлення на електронну пошту: hotline@ombudsman.gov.ua;
  • особисто звернутися до громадської приймальні за адресою: м. Київ, вул. Інститутська, 21/8.

Нагадаємо, що суд на рік заборонив займатися волонтерством жінці з Дніпропетровщини, яка витратила зібрані для військових гроші. 

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter