Поліція відкрила провадження за фактом нападу на харківського активіста

Дата: 19 Вересня 2017
A+ A- Підписатися

Поліція відкрила провадження за фактом нападу на активіста Харківського антикорупційного центру  Євгена Лісічкіна за ч.2 ст. 296  ККУ (хуліганство вчинене групою осіб, що супроводжується особливою зухвалістю чи винятковим цинізмом).

Про це Лісічкін повідомив у коментарі Центру інформації про права людини.

За його словами, на сьогодні слідчі вже вилучили велику кількість відео-записів з камер відеоспостереження поблизу місця нападу та ведеться активна робота з встановлення осіб нападників.

Сьогодні поліція проводила слідчий експеримент за участі потерпілого.

Лісічкін пов’язує напад виключно зі своєю громадською антикорупційною діяльністю.

Він розказав подробиці побиття. Напад, за його словами, стався приблизно о 9:40 18 вересня, коли йшов до антикорупційного центру на зустріч з приводу майбутньої акції під Харківською міськрадою. Мета акції, запланованої на 20 вересня, домогтися допуску представників громадянського суспільства до сесійної  зали під час засідань.

Нападників було двоє. Один з них перед тим, як нанести перший удар, очікував на потерпілого, прикриваючи обличчя букетом з квітами. Після потужного удару по голові Лісічкіна стали бити вже двоє нападників: “повалили на землю та били ногами”.

Нападники під час побиття говорили йому: “Якщо будеш ще кудись лізти, ми тебе взагалі вб’ємо”.

За словами, Лісічкіна, крім акції, побиття може бути пов’язне з кількома розслідуваннями, які веде центр. Зокрема, одне з розслідувань ведеться щодо махінацій під час державних закупівель комунальних підприємств, друге – щодо незаконного вимагання з харківських водіїв у паркоматах.

Лісічкін додав, що після побиття почувається не дуже добре, але продовжує активний спосіб життя. Внаслідок удару по голові у нього відбулось зміщення хребців у шийному відділі хребта.

Нагадаємо, 18 вересня двоє невідомих чоловіків напали на активіста Харківського антикорупційного центру Євгена Лісічкіна.

 Кілька тижнів тому був жорстко побитий голова правління центру Дмитро Булах. Але нападників досі не знайдено.

Transparency International Ukraine розцінює низку нападів як намагання тиску на ХАЦ з метою зупинити їх розслідування корупції у місцевій та регіональній владі.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: