Павла Василенка звільнили з посади начальника Подільського управління поліції в місті Києві. Такою була одна з вимог акції “Ми звинувачуємо поліцію”, якій передував напад на київський бар “Хвильовий”. Тоді учасники акції, зокрема, виступили проти бездіяльності поліції, яку звинувачували в потуранні нападникам.
Про звільнення Василенка
повідомили на фейсбук-сторінці “Хвильового”, а також підтвердили джерела ZMINA.
Фото: фейсбук-сторінка “Хвильового”
У дописі на сторінці бару зауважили водночас, що заяви організаторів акції “були не єдиними причинами звільнення Василенка”:
“…У Подільського управління поліції тепер новий керівник, і він вийшов на комунікацію з нами. Вимоги протесту 29 листопада та наші заяви були не єдиними причинами звільнення колишнього керівника Павла Василенка. Але, безумовно, важливою в цьому процесі була участь спільноти Подолу та всіх небайдужих у русі за безпеку району. Вважаємо це маленькою перемогою, з чим вітаємо всіх учасників боротьби! Сподіваємося, новий керівник буде ретельніше стежити за роботою управління та докладе сил для відновлення безпеки на Подолі”.
Наразі, однак, на
сайті Подільського управління поліції Василенка досі вказано начальником.
Також у публікації “Хвильового” зазначили, що слідство в справі погрому бару триває і “поки справи йдуть досить прозоро”.
“Безперечно, всі причетні до нападу повинні нести відповідальність за свої дії. Та в першу чергу ми повинні вимагати встановлення організаторів нападу та покарання їх згідно з нормами чинного законодавства. Бо саме їхніми руками здійснюється те свавілля, яке ми бачимо вже тривалий час на Подолі…” – йдеться в повідомленні.
Наостанок у дописі наголосили, що “організатори нападу мають нести відповідальність не тільки за сам погром, а й за спонукання неповнолітніх до злочинних дій”.
Нагадаємо, що 26 листопада в барі “Хвильовий” кілька десятків молодиків у масках
розтрощили вікна та меблі, побили охоронців, а також залили приміщення, де перебували відвідувачі, сльозогінним газом. Дванадцятьох імовірних нападників тоді затримали правоохоронці, але того ж вечора відпустили. Напад кваліфікували як “хуліганство”. 10 грудня поліцейські
оголосили підозри двом неповнолітнім за напад на бар.
Директор бару Янковський пов’язував напад з “рейдом” 6 листопада.
Тоді кілька десятків ультраправих прийшли до “Хвильового” та намагалися потрапити до клубу Closer, яких вони звинуватили в нібито розповсюдженні наркотиків. Молодики спробували пройти через ворота у двір “Хвильового” та жбурляли через них пакети з білою речовиною. Потім учасники “рейду” вирушили до клубу Closer, однак їх не пропустили через прохідну. Тоді праворадикали кинули до стін будівлі декілька петард. Згодом учасники “рейду” повернулися до “Хвильового”, намалювали на будівлі кельтський хрест, популярний серед білих націоналістів, расистів та неонацистів символ, і зайшли на територію закладу. Правоохоронці, присутні на місці, просто спостерігали за діями нападників.
Ще раніше на київському Подолі праворадикали напали на художника Дмитра Бугайчука, якого 19 травня на вулиці Кирилівській у Києві вночі побили правоохоронці. Це сталося через знайдений у художника пакет нібито з наркотичною речовиною, хоча потерпілий заперечував, що це його пакунок. Службове розслідування, яке відбулося згодом, не виявило протиправних дій у поведінці правоохоронців. За два дні після інциденту під будівлею Подільського райвідділку відбулася велелюдна акція проти поліцейського свавілля. Її спричинив напад, а також численні випадки затримань та рейдів, які проводять правоохоронці вже декілька років поспіль на Подолі.