Поблизу Інгульця на залишках касетних бомб підірвалися люди
Кілька людей поблизу річки Інгулець підірвалися на залишках касетних снарядів.
Про це розповіла начальниця об’єднаного координаційного пресцентру сил оборони Півдня України Наталя Гуменюк під час брифінгу.
“Одна людина загинула, інша з численними осколковими пораненнями потрапила до лікарні. Це говорить про те, що ворог продовжує використовувати заборонені касетні снаряди, які не розриваються одразу, а ще тривалий час зберігають ту саму небезпеку, на яку люди потім наражаються”, – сказала Гуменюк.
Раніше ZMINA писала, що 18 червня російські ракети обстріляли Інгулецький район Кривого Рогу на Дніпропетровщині. Внаслідок цього постраждало двоє людей.
Напередодні повідомлялося, що російські війська під час війни в Україні застосували проти українських військ та міст із мирними жителями не менш ніж 210 видів забороненого міжнародними конвенціями озброєння. Переважна більшість – це касетні боєприпаси, які становитимуть серйозну небезпеку для цивільного населення протягом десятиліть після закінчення війни.
Нагадаємо, коаліція “Україна. П’ята ранку”, до якої входить і Центр прав людини ZMINA, збирає та документує воєнні злочини та злочини проти людяності під час російського вторгнення для національних та міжнародних механізмів правосуддя.
Такими злочинами вважають:
- умисні вбивства та заподіяння тяжких страждань;
- катування і нелюдське поводження;
- зґвалтування;
- руйнування і привласнення майна, не спричинене військовою необхідністю;
- примус цивільних чи військовополонених служити в збройних силах РФ;
- використання населення як “живих щитів”;
- депортація до Росії чи на окуповані нею території;
- викрадення і незаконні арешти цивільних;
- взяття заручників;
- напади на військових, які припинили брати участь у воєнних діях;
- віроломне використання форми чи знаків протилежної армії, емблеми Червоного Хреста;
- використання забороненої зброї (наприклад, касетних боєприпасів);
- використання отруйних речовин;
- напади на релігійні й культурні установи;
- розграбування суспільної та особистої власності тощо.
Надсилайте інформацію і докази про такі злочини у вашому населеному пункті на електронну адресу warcrimeSOS.UA@gmail.com. Перед цим ознайомтеся з детальною пам’яткою, як робити це правильно.
Якщо у вас є дані про викрадення або страти активістів, волонтерів, журналістів, представників органів місцевого самоврядування, повідомте про них нам на адресу: tp@humanrights.org.ua.
Якщо ви бажаєте пройти навчання і долучитися до команди волонтерів коаліції “Україна. П’ята ранку”, які документують воєнні злочини, заповніть онлайн-форму.