Після Нового року Україна подасть в ЄСПЛ 6-й позов до Росії

Дата: 23 Грудня 2016
A+ A- Підписатися

Україна продовжує підготовку шостого позову до Росії в Європейський суд з прав людини, який стосується подій на Донбасі і в Криму в 2015-2016 роках, скарга буде подана на початку наступного року.

Про це повідомила перший заступник міністра юстиції України Наталія Севостьянова, передає “Інтерфакс-Україна”.

“Шостий позов до ЄСПЛ ще не поданий, ми поки на стадії підготовки, акумулюємо всю інформацію. Думаю, що на початку наступного року шостий позов буде поданий”, – сказала вона.

За її словами, Мін’юст при підготовці позову “пише хронологію подій”.

“Суд може прийняти рішення розділити документи на дві частини (по Донбасу і по Криму – ІФ)”, – сказала вона.

Севостьянова пояснила, що відсутність поспіху з подачею чергового позову пояснюється тим, що Україна сфокусувалася на перших двох позовах до ЄСПЛ, які суд почав розглядати.

“Дуже важливо для нас показати якісну позицію по першому і другому позовах, за якими почалася робота, суд почав їх розглядати. Для нас пріоритетно підготувати матеріали, щоб на перших етапах відстояти всі позиції”, – підкреслила вона.

Вона зазначила, що по новому позову, котрий готується, збирається великий масив інформації, яка вимагає обробки – правоохоронні органи України активно надають доказову базу.

Нагадаємо, у червні Севастьянова прогнозувала, що Україна має подати до Європейського суду з прав людини 6-й позов проти Російської Федерації через військовий конфлікт на Донбасі і анексію Криму восени поточного року.

У травні цього року Європейський суд з прав людини почав розглядати скаргу ВАТ “Феодосійська суднобудівна компанія “Море” про порушення прав компанії в результаті незаконної націоналізації її майна на території Криму.

У жовтні міністр юстиції України Павло Петренко повідомив, що українці подали до Європейського суду з прав людини вже понад 2 тисячі індивідуальних скарг проти Росії.

Міністр нагадав, що в рамках системи безоплатної правової допомоги було вирішено створити “великий проект, який би допомагав українським громадянам подавати індивідуальні скарги проти російського агресора”.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: