Переселенці мають низький рівень довіри до органів влади – дослідження

Дата: 03 Жовтня 2018
A+ A- Підписатися

В Україні ВПО мають низький рівень довіри до більшості державних органів влади, а відповідний показник стосовно центральних державних інституцій є особливо низьким.

Такі результати дослідження щодо політичних уподобань переселенців представила міжнародна фундація виборчих систем спільно з громадським холдингом “Група впливу”, передає з презентації кореспондент Центру інформації про права людини. 

Дослідження на замовлення активістів провела компанія GfK Ukraine. Соціологи опитали 2048 ВПО у січні-лютому поточного року, а до вибірки також включили людей, що живуть у домогосподарствах.

Згідно з результатами дослідження, переселенці найбільше не довіряють Центральній виборчій комісії (36% обрали варіант “не дуже довіряю”, а 30% “зовсім не довіряю”), органам Державного реєстру виборців (36% “не дуже довіряють”, 25% “зовсім не довіряють”), Національному агентству з запобігання корупції (33% “не дуже довіряють”, а 29 “зовсім не довіряють”) та Міністерству тимчасово окупованих територій (30% для обох варіантів відповіді). Низький рівень довіри мають і органи місцевого самоврядування (45% загалом).

При цьому директор з моніторингу, оцінки та досліджень міжнародної фундації виборчих систем  Ракет Шарма зазначив, що ВПО більш схильні довіряти органам місцевої влади, ніж центральної.

Дуже низьким залишається рівень ознайомлення переселенців з роботою державних інституцій. Трійку лідерів складають Державний реєстр виборців (76% не чули нічого про діяльність інституції протягом останніх двох років), Центральна виборча комісія (74%), Національне агентство з запобігання корупції (72%). Також погано переселенці знають про роботу Міністерства тимчасово окупованих територій (чули про роботу відомства 34% опитаних) та Міністерства соціальної політики (лише 47% чули про них за останні два роки). Водночас показник Мінсоцполітики скоротився за рік на 1%.

Дослідження, за словами експертів, розвінчує міфи щодо особливих політичних уподобань ВПО.

“ВПО відображають ті електоральні настрої, що здебільшого притаманні мешканцям громад, до яких вони переселились. Переселенці не є загрозою, вони такі ж самі виборці України, а тому держава не може обмежувати політичні права певної категорії громадян”, – зауважила виконавча директорка громадського холдингу “Група впливу” Тетяна Дурнєва.

Найвищий рівень довіри серед ВПО має нинішній очільник держави Петро Порошенко – 12%; на такому ж рівні довіри перебуває й прем’єр-міністр Володимир Гройсман. Великий рівень недовіри переселенці мають до співголови Опозиційного блоку Юрія Бойка (71%) та лідерки “Батьківщини” Юлії Тимошенко (77%).

Нагадаємо, що, згідно з даними ООН, 60% переселенців з Криму та Донбасу не знайомі з процедурою голосування на виборах на новому місці проживання.

ДОВІДКА: переселенці з Донбасу і Криму кілька років не можуть отримати можливість голосувати на місцевих виборах і на виборах в одномандатних виборчих округах у Верховну Раду. Законопроект “Про забезпечення доступу до виборчих прав внутрішньо переміщених осіб і інших мобільних всередині країни громадян”, що дозволяє переселенцям голосувати, більше року не може потрапити на розгляд у Раду.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: