“Перемога в кожній клітині”: у Києві відбулася акція вшанування пам’яті людей, які померли від СНІДу

Дата: 20 Травня 2023
A+ A- Підписатися

19 травня, напередодні Всесвітнього дня пам’яті людей, які померли від СНІДу, у столиці відбулася акції під назвою “Перемога в кожній клітині”. Організатори заходу нагадали, що щодня в Україні в середньому виявляють 33 випадки захворювання на ВІЛ та 9 – на СНІД.

Про це повідомила благодійна організація “100% Життя”. 

Фото: 100% Життя

На акції також представили унікальний портрет борця з епідемією, створений штучним інтелектом за допомогою великої кількості світлин пацієнтів, активістів, донорів та депутатів, які допомагають долати епідемію в Україні. 

Фото: 100% Життя

“Штучний інтелект на основі 772 унікальних фото команди “100% життя” згенерував узагальнений образ. Вийшов образ “Вікторія, яка перемагає епідемію СНІДу”, сумарно “намальований” близько трьома тисячами світлин.

Штучний інтелект обрав саме жіночий образ, оскільки кількість жіночих світлин була набагато більшою, аніж чоловічих – тисячі жінок працюють у медичній системі та пацієнтських організаціях України з боротьби із ВІЛ/СНІДом”, – розповів голова Координаційної ради БО “100% Життя” Дмитро Шерембей.

Фото: 100% Життя

Як зазначають у “100% Життя”, за останні кілька років динаміка прийому антиретровірусної терапії показувала значний зріст. Так, щороку збільшувалась кількість людей, які приймали ліки, а на початок 2022 понад 130 000 пацієнтів із ВІЛ отримували лікування.

Однак після вторгнення Росії в Україну кількість пацієнтів, які отримували лікування, знизилася до 121 189 людей. Повномасштабна війна значно ускладнила надання допомоги щодо ВІЛ/СНІДу.

Попри це благодійні організації продовжують безоплатні програми, заохочують людей складати тести на ВІЛ, долучатися до роботи та лікування. Завдяки їх зусиллям українці, що живуть з ВІЛ – як на підконтрольних територіях, так і біженці за кордоном – забезпечені терапією.

Раніше ZMINA писала, що в Україні зʼявився мобільний застосунок “Complete Care4you”, у якому зберігатиметься історія лікування. Він створений для людей, що живуть з ВІЛ або туберкульозом, а також клієнтів замісної підтримувальної терапії.

Так, щоб ефективно контролювати процес лікування, у застосунку потрібно налаштувати нагадування про виконання плану лікування та про його зміну, нагадування про готовність досліджень, нагадування про майбутнє приймання в лікаря, а також планування наступного запису на приймання.

Нагадаємо, що 12 січня на першому цьогорічному пленарному засіданні парламент ухвалив законопроєкт №6364 щодо змін до закону про протидію поширенню хвороб, зумовлених вірусом імунодефіциту людини, та правовий і соціальний захист людей, що живуть з ВІЛ. 

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter