ПАРЄ повинна збільшити тиск на Росію задля звільнення українських журналістів – медіаекспертка ІМІ

Дата: 10 Квітня 2025
A+ A- Підписатися

10 квітня, під час слухань Комітету з питань культури, науки, освіти та медіа в ПАРЄ, керівниця відділу моніторингу свободи слова Інституту масової інформації Катерина Дячук закликала Парламентську асамблею Ради Європи посилити політичний і дипломатичний тиск на Росію для звільнення українських журналістів, які перебувають у полоні. 

Про це пише ІМІ.

Фото: УНІАН

До цієї теми також звернулася заступниця голови Комітету Верховної Ради з питань гуманітарної та інформаційної політики Євгенія Кравчук. Вона зазначила, що Росія використовує різні способи для обмеження свободи українських журналістів, таких як незаконні арешти, вбивства та знищення редакцій. Вона наголосила, що міжнародна спільнота повинна вжити додаткових заходів, щоб кожен українець, що знаходиться в полоні, зміг повернутися додому.

Дячук підкреслила, що міжнародні організації повинні перевіряти умови, в яких Росія утримує незаконно увʼязнених українських журналістів. Вона також розповіла історію журналістки Вікторії Рощиної, яка померла після більше ніж року в полоні, після жорстоких катувань, зокрема ударів струмом та ножових поранень. За її словами, Росія затримує тіло Вікторії, щоб не дозволити Україні визначити причини її смерті.

Медіаекспертка також згадала про журналіста Дмитра Хилюка, який вже понад три роки утримується в російському полоні. Вона підкреслила, що захоплення цивільних порушує міжнародне право, але Росія ігнорує це, не звільняючи Хилюка, попри численні заклики.

За її словами, станом на сьогодні у Росії незаконно утримуються понад 30 українських журналістів, включаючи тих, хто працював у Криму та на окупованих частинах Запорізької та Київської областей. Росія продовжує катувати журналістів, відмовляється надати їм медичну допомогу і позбавляє їх доступу до судової допомоги.

Представниця ІМІ закликала ПАРЄ регулярно включати питання порушення міжнародного гуманітарного права Росією до порядку денного, вимагати негайного доступу міжнародних організацій до перевірки умов утримання українських журналістів і прийняти резолюцію, що закликає до розслідування цих порушень. Вона також запропонувала звернутися до Європейського суду з прав людини та інших органів Ради Європи для оцінки порушень прав затриманих журналістів.

На слуханнях виступили також ведучий телеканалу FREEDOM Олег Борисов, комісар Ради Європи з прав людини Майкл ОʼФлаерті і менеджерка кампанії з безпеки журналістів Родіка Чокіна.

Нагадаємо, що у столиці Бельгії Брюсселі відкрили фотовиставку Imprisoned Freedom, присвячену українським журналістам, яких росіяни незаконно утримують в полоні.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter