Партії, що проведуть до парламенту третину жінок, отримають 60 мільйонів гривень – експертка

Дата: 11 Липня 2019
A+ A- Підписатися

Цього року партії, що мають у своїх списках не менше 30% жінок, можуть розраховувати на допомогу від держави в розмірі 60 мільйонів гривень.

Про це під час презентації дослідження “Парламентські вибори 2019 і ґендерна рівність у виборчому процесі” розповіла експертка з недискримінації Центру прав людини ZMINA Ірина Виртосу

Ще у 2015 році парламент передбачив для партій, що мають не менше 30% жінок від загальної кількості кандидатів у виборчому списку, додаткову фінансову допомогу в розмірі 10% щорічного обсягу державного фінансування статутної діяльності. За результатами останніх парламентських виборів таку допомогу отримала партія “Самопоміч”, у списку якої до Ради потрапили вісім жінок. 

Українські квоти працюють за методом пряника. Загалом ідеться про солідну суму. Цього року очікується близько 60 мільйонів гривень. Ці гроші розподіляться поміж партіями, що фактично пройдуть у Верховну Раду, маючи у своєму списку третину депутаток“, – зазначила Виртосу. 

Згідно з попередніми оцінками та рейтингами партій, на додаткову підтримку від держави можуть розраховувати партії “Європейська солідарність” та “Голос” – близько 30 мільйонів гривень кожній. Проте експертки зауважують, що питання рівності в парламенті має не лише кількісну сторону, але й якісну. Новий парламент повинен забезпечити комплекс стратегічних рішень: рівний доступ жінок і чоловіків до економічних ресурсів, протидію сексизму й домашньому насильству. 

Потрібно створити умови для рівноправного представництва обох статей у владі. Це запровадження щонайменше 30-відсоткової квоти для однієї зі статей у наглядових радах державних підприємств та дієві санкції за недотримання політичними партіями 30-відсоткової ґендерної квоти у своїх списках на виборах. Окремим блоком варто розглянути посилення відповідальності медіа та рекламістів за сексистський контент“, – наголошує голова громадської організації “Ліга захисту прав жінок “Гармонія рівних” Олександра Голуб.

Як відомо, після проведення цьогорічних парламентських виборів до складу нової Верховної Ради може потрапити рекордна кількість жінок. Експерти провели спеціальне дослідження, щоб виявити – які партії більше за інших дотримуються принципу ґендерної рівності. 

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: