Парламент Таїланду підтримав законопроєкт про одностатеві шлюби
Нижня палата парламенту Таїланду ухвалила законопроєкт про одностатеві шлюби, 399 депутатів проголосували за і 10 – проти.
Про це повідомляє CNN.
Новий закон ще має ухвалити верхня палата – сенат, а далі його повинен підписати король країни. Після цього подружні права одностатевих пар нічим не відрізнятимуться від прав різностатевого подружжя.
Отже, незабаром Таїланд стане 37-ю країною світу та третьою країною Азії (після Тайваню та Непалу), де дозволяється укладати одностатеві шлюби. В Ізраїлі їх укладати не дозволяється, але визнаються такі шлюби, укладені за кордоном.
“Зараз ми пишемо нову історію Таїланду, яка назавжди змінить тайське суспільство”, – сказала в середу парламенту Плайфа Кьока Шодладд, членкиня комітету з внесення поправок.
Швидке просування шлюбної рівності в Таїланді стало можливим завдяки активній підтримці нинішнього прем’єр-міністра Сеттхи Тхавісіна, який запозичив це питання з передвиборчої програми свого ліволіберального опонента на останніх парламентських виборах і за рік зробив те, чого тайський ЛГБТК-рух домагався принаймні останнє десятиріччя.
Однак деякі представники ЛГБТК-спільноти кажуть, що закони забороняють дискримінацію, але вони однаково регулярно стикаються з упередженнями та навіть насильством у консервативному тайському суспільстві.
Нагадаємо, що в травні 2019 року парламент Тайваню проголосував за легалізацію одностатевих шлюбних союзів. За словами журналістів, у момент голосування сотні прихильників рівних прав для ЛГБТ-людей зібралися під дощем біля будівлі парламенту в столиці Тайбеї.
Раніше ZMINA повідомляла, що в листопаді минулого року в Непалі місцева влада сільського муніципалітету Дорді зареєструвала перший у країні одностатевий шлюб. Активісти назвали цю подію історичною.