ПАРЄ звинуватила Росію у порушені прав людини у Криму та на Донбасі – резолюція

Дата: 13 Жовтня 2016
A+ A- Підписатися

Парламентська асамблея Ради Європи у Страсбургу прийняла резолюцію про порушення прав людини на українських територіях, не підконтрольних українській владі, в якій поклала відповідальність за наявні порушення на Російську Федерацію.

Цей документ, переклад якого оприлюднила Українська правда, також містить декілька інших критично важливих для України пунктів, які раніше не затверджувалися на рівні міжнародних організацій.

“І в Криму, і в зоні конфлікту на Донбасі мали місце і досі мають місце серйозні порушення прав людини, про що свідчать численні доповіді… Ці порушення включають позасудові страти, насильницькі зникнення, тортури та нелюдське і принижуюче гідність поводження, незаконні затримання та надмірні обмеження свободи слова і інформації. Жертви порушень прав людини не мають ефективних національних засобів правового захисту”, – зазначено в резолюції.

В Асамблеї також назвали неприйнятною гуманітарну ситуацію для окремих в’язнів, терміни ув’язнення яких розпочалися до початку конфлікту (а це більше 5000 осіб в одній лише “ЛНР”). Адже рішення про їх дострокове звільнення ігноруються, цих осіб залучають до примусової праці, а також застосовують до них різні форми нелюдського поводження.

В резолюції нагадується, що особи, переміщені з “ДНР” та “ЛНР”, стикаються з експропріацією майна, яке вони залишили, внаслідок незаконних вимог з перереєстрації, упроваджених владою де-факто.

ПАРЄ в резолюції закликала країни-члени ЄС зберігати санкції попри економічні втрати.

“Асамблея зазначає, що економічні наслідки конфлікту є значними не тільки для України та Російської Федерації, але і для Європейського Союзу та деяких країн Європи, які в тій чи іншій мірі постраждали від санкцій проти Російської Федерації та російських контр-санкцій”, – визнається в документі.

За пропозицією українських депутатів в рішення було додано також наступне твердження: “Поза тим міжнародний тиск, включаючи санкції, має зберігатися доти, доки не припиниться російська агресія та не буде повністю відновлено суверенітет та територіальну цілісність України в її міжнародно визнаних кордонах”.

Також Парламентська асамблея в резолюції визнає, що дії проросійської влади у Криму загрожують існуванню кримськотатарської громади.

“Кримські татари, після нещодавнього рішення Верховного суду РФ про заборону Меджлісу та його місцевих осередків, втратили своє традиційне демократичне представництво. Татарські ЗМІ і мусульманська релігійна практика татар також опинились під тиском”, – зазначається у документі.

“Сукупний ефект цих репресивних заходів є загрозою для самого існування татарської громади як окремої етнічної, культурної та релігійної групи”, – вважають у ПАРЄ.

Окрім того того, згідно з повідомленнями авторитетних міжнародних неурядових організацій (зокрема, Freedom House, Amnesty International, Human Rights Watch та інших), є свідчення порушень Конвенції щодо неприпустимості расової дискримінації щодо кримських татар.

“РФ не забезпечує право кримських татар на рівність перед законом, а також права на безпеку та захист від насилля з боку держави, права на свободу переміщення, свободу думки та віросповідання, на свободу вираження думки, на об’єднання та на мирне зібрання”, – сказано у резолюції.

Такі порушення, на думку членів ПАРЄ, підтверджуються випадками зникнення кримських татар, забороною в’їзду лідерів кримських татар до Криму, втручанням у релігійні практики, забороною кримськотатарських медіа та Меджлісу, визнаного найвищого органу кримських татар.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter